Anasayfa » Medya Haberleri » Manidar istifa

Manidar istifa

Manidar istifa

Manidar istifa

Tarih :
Manidar istifa

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatları, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, müşteki eski bakanlar Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Beşir Atalay’ın avukatlığından istifa etti. Bu kararın, üç ismin AK Parti’den istifa edip yeni parti hazırlıkları yaptığı bir süreçte gelmesi dikkat çekti.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, arasında dönemin Başbakanı Erdoğan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin olduğu devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının dinlenmesi davasına bakıyordu. Heyet, Şubat 2018’de 24 sanığa 10 yıl 6 ay ile 63 yıl 9 ay arasında değişen çeşitli miktarlarda hapis cezası verdi.

Bu davanın müştekileri arasında Erdoğan’ın yanı sıra eski bakanlar Sadullah Ergin, Ali Babacan ve Beşir Atalay da yer alıyordu. Bu üç bakanın avukatlığını Erdoğan’ın avukatları üstlenmişti. Babacan, Ergin ve Atalay’ın yeni parti kurmak için AK Parti’den istifa etmeleri üzerine dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Erdoğan’ın avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan, dosyanın şu an bulunduğu Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22. Ceza Dairesi’ne dilekçe verdi. “Mesleki olarak gördüğüm lüzum üzerine katılan vekilliğinden çekiliyorum” denilen dilekçede, istifa kararının eski bakanlara tebliğ edilmesi de istendi.

Kaynak : Cumhuriyet
Meclis çalışmalarına 3 gün ara verildi
Meteoroloji 4 ili uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor
Sigortasız işçi çalıştıran yanar
Millet istedi Ayasofya'yı açtık
Vaka sayıları düşen 7 ilimiz...
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Ayasofya' açıklaması
Ayasofya'daki mozaikler ne olacak? Ali Erbaş yanıtladı
Yolculuk yapan aile sistemde pozitif gözüktü! 12 kişi ev karantinasında

Benzer Haberler