Anasayfa » Taşeron » Taşeronda maaşlara yüzdelik farklar mı geliyor?

Taşeronda maaşlara yüzdelik farklar mı geliyor?

Taşeronda maaşlara yüzdelik farklar mı geliyor?

Taşeronda maaşlara yüzdelik farklar mı geliyor?

Tarih :
Taşeronda maaşlara yüzdelik farklar mı geliyor?

Kadro geçişi sonrası yüzdelik farklar işçilerin maaşlarına yansıtılacak mı? Yargı kararları gelmeye devam ediyor. Gözler Yargıtay'da mı olacak?

Taşeron işçilere müjde! Yüzdelik fark davası sonuçlandı!

696 Sayılı KHK ile taşeron şirketlerden genel idarelerde kadroya geçen işçilerin kadro geçişi öncesi almakta oldukları asgari ücretin %'lik fazlası ile olan sözleşmelerine ve tespitine ilişkin önemli bir yargı kararı daha çıktı.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERE YÜZDELİK FAZLASI ZAMMI

Yüzdelik fark ile ilgili mahkemeye başvuran taşeron davayı kazandı. Asgari ücret tespit komisyonunun tespiti ile taşeron işçi, asgari ücretin yüzde 32 fazlasını alacak.

Samsunhaber'den Tahir Ömer Çokluk'un haberine göre geçmiş döneme yönelik yüzdelik fark alacaklarına ilişkin mahkemeye başvuran taşeron davayı kazandı. Ankara 35. İş Mahkemesinde verilen karar ile taşerona asgari ücretin yüzde 32 fazlası ödenecek. Geçmişe dönük alacakları ise en yüksek mevduat faiziyle davalıdan tahsil edilecek.

Mahkemenin vermiş olduğu karar;

Öz Büro İş Sendikası Ankara 35. İş Mahkemesinde açmış oldukları 2019/263 esas sayılı dava dosyasında 12/11/2019 tarinde karara bağlanarak asgri ücretin % 32 fazlası şeklinde olduğu tespit edilmiştir.

SENDİKA İLGLİ KURUMLARA BAŞVURU YAPACAK

Sendikadan yapılan açıklamada mahkeme kararının derhal uygulanması ve yüzdelik farkların ödenmesi için kurumlara gerekli başvuruların yapılacağı belirtildi.

Öz Büro İş Sendikasının yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

Kaynak:Samsunhaber

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler