Anasayfa » Medya Haberleri » 'Arılarım beni tanır' deyip yarı çıplak arasına daldı

'Arılarım beni tanır' deyip yarı çıplak arasına daldı

'Arılarım beni tanır' deyip yarı çıplak arasına daldı

'Benim arılarım beni tanır' deyip yarı çıplak arıların arasına daldı

Tarih :
'Arılarım beni tanır' deyip yarı çıplak arasına daldı

'Benim arılarım beni tanır' deyip yarı çıplak arıların arasına daldı

ORDU'da balcılık yapan Abdulkadir Yirmibeşoğlu, 'arılarının kendisini tanıdığını' belirterek yarı çıplak bir vaziyette arıların arasında daldı.

Fatsa'da balcılık yapan, bölgede ve sosyal medyada ‘Balcı Abdulkadir’ olarak tanınan 43 yaşındaki Abdulkadir Yirmibeşoğlu, kendi arılarına olan güvenini farklı bir yöntemle sergiledi. Yaklaşık 300 peteği bulunan ve arıların, günün belirli saatlerinde insanları ısırmadığını iddia eden arı adam, bununla birlikte kendi arılarının da kendisine asla zarar vermeyeceğini ispatlamak için yarı çıplak soyundu.

Binlerce arıya meydan okudu

Arıların dilinden anlayan ve onlarla bağ kurduğunu söyleyen, peteklerini açtıktan sonra da gömleğini, atletini çıkartıp, eşofmanının paçalarını da yukarı kaldıran Yirmibeşoğlu, yarı çıplak bir vaziyette binlerce arıyla adeta dans etti.

"Arılar bana zarar vermez"

Arılarının kendisine zarar vermediğini iddia eden Yirmibeşoğlu, şöyle konuştu: Bu işlemin profesyonel bir şekilde yapılması gerek. Aksi takdirde tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir. Kimsenin böyle korunmasız şekilde arıların içerisine girmemesi gerek.

"Arı çalıştığı zaman kimseye dokunmaz"

Arıların içerisine günün belirli saatlerinde girilmesi gerektiğini, arıların tam öğle vaktinde çalıştıklarını bu nedenle de inşaları ısırmadığını ifade eden arı adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu iş profesyonel işi. Arı bu söylediğim saatte bal alıyor, çalıştığı için de kimseye dokunmaz. Arıların içerisine neredeyse çıplak girdim herhangi bir sorun yok. Benim arılarım beni tanıyor, ben onlarla muhabbet ediyorum, yemek yiyorum. Başkalarını ısırabilir ama bana bir şey yapmıyor. Arılarım beni ve yabancıyı tanıyorlar.

"Ben arılarıma güveniyorum"

Yaptığının aslında tehlikeli olduğunu ancak kendisinin bu konuda oldukça fazla tecrübeli olduğunu aktaran Yirmibeşoğlu, şu ifadelere yer verdi: Ben arılarıma güveniyorum, bana bir şey yapmaz. Başkalarına hiç tavsiye etmem çünkü bu arının ne yapacağı hiç belli olmaz. Ben yıllardır arılar ile iç içe olduğum için bana bir şey yapmadı. Ben kendim de daha önceden bazı tehlikeler atlattım. Önceden balı bile maskesiz aldığım oldu.”

"Seslerini duymazsam rahat edemiyorum"

Arıların, siyah ve kırmızı rengi sevmediğini de ifade eden Yirmibeşoğlu, “Ben arıların içerisine kırmızı veya siyah renkle girseydim, hiç şansım yoktu, arılar beni vururdu. Parfüm, sabun, ter kokusu olduğu zaman arılar yine insana vurur” dedi.

Balcı Yirmibeşoğlu, ilerleyen zamanlarda arıları ile yan yana dahi yatabileceğini, hatta başının üstünde dahi taşıyabileceğini de söyleyerek, “Arılarıma o kadar güveniyorum. Onlar benim canım, seslerini duymazsam rahat edemiyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler