Anasayfa » Taşeron » Kamuda taşeron bitmiyor! PTT 16.430, KGM'de 15.000...

Kamuda taşeron bitmiyor! PTT 16.430, KGM'de 15.000...

Kamuda taşeron bitmiyor! PTT 16.430, KGM'de 15.000...

Söz veriliyor ama kamuda taşeron bitmiyor! PTT:16.430, KGM:15.000...

Tarih :
Kamuda taşeron bitmiyor! PTT 16.430, KGM'de 15.000...

Seçim öncesi söz veriliyor ama… Kamuda taşeron bitmiyor!

Taşeron işçilere her seçim öncesi verilen kadro sözü, yine etkisiz kaldı. PTT'de 16 bin 430 işçinin halen taşeron olarak çalıştığı açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı'nda bin 54 taşeron çalışan bulunurken, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde de yaklaşık 15 bin taşeron işçi olduğu belirlendi.

Taşeron işçilere her seçim öncesi verilen kadro sözü, yine etkisiz kaldı. PTT’de 16 bin 430 işçinin halen taşeron olarak çalıştığı açıklandı.

TAŞERON KALANLARIN SAYILARI

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Milli Savunma Bakanlığı’nda bin 54 taşeron çalışan bulunurken, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde de yaklaşık 15 bin taşeron işçi olduğu belirlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in bu konudaki önergesini cevapladı ve PTT'de halen 16 bin 430 işçinin taşeron bünyesinde çalışmayı sürdürdüğünü açıkladı.

“İKTİDAR SÖZÜNDE DURMADI”

Önerge sahibi Gürer ise,“Kamuda taşeron olarak çalışanların tümüne kadro sözü veren iktidar sözünde durmadı.Taşeronlar güvencesiz, ihbar ve kıdem gibi haklardan mahrumlar. Ücretlerinden kesinti yapılmasına rağmen işsizlik fonundan da yararlanamıyorlar'' dedi.

TAŞERON İŞÇİ KİME DENİR?

Kamu kurumlarında yapılmakta olan hizmet alım ihalelerini kazanan özel sektördeki şirketlerin bünyesinde istihdam edilen, ancak fiili olarak kamu kurumuna ait iş yerinde çalışan ve kamu hizmeti yapmakta olan işçi sınıfında çalışan kişilere taşeron işçi denir.

Kaynak : Sözcu
19 Ocak 2020'den önemli gündem başlıkları
Destek priminin iadesi yok
Pompada akıl oyunları... Böyle dolandırıyorlar
Meteoroloji uyardı!Kar geliyor...
Taşeron işçiler dikkat!Tediyeler bu ay bitmeden hesapta
'Sahte polis' dolandırıcılık yaparken suçüstü yakalandı
Ne kadar emekli maaşı alabilirim?
Babası için üretti, ihracatına başladı
Gelecek Partisi büyük kongre yapmayı planlıyor.

Benzer Haberler