Anasayfa » Medya Haberleri » MSB açıkladı: 2 askerimiz şehit oldu

MSB açıkladı: 2 askerimiz şehit oldu

MSB açıkladı: 2 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı:"Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekatında, PKK'lı bölücü teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmudu. Barış Pınarı Harekat bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur."

Tarih :
MSB açıkladı: 2 askerimiz şehit oldu
Milli Savunma Bakanlığı:"Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekatında, 2 Aralık 2019 tarihinde PKK'lı bölücü teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir."

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yaralanan bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, "Barış Pınarı Harekat bölgesinde, 2 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meşru müdafaa hakkı çerçevesinde gerekli karşılık verilmiş, tespit edilen hedefler etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerini kullandı.
İhlas Haber Ajansı

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Meclis çalışmalarına 3 gün ara verildi
İsteğe bağlı prim ödemesi son 7 yıl hesabını bozabilir!
AK Parti'li 5 ilçe başkanı istifa etti
Dünyaca ünlü oyunda Türkiye detayı!
Adana Kozan İmar 3 İşçi Alacak
ŞOK 11 Temmuz aktüel kataloğu sürprizlerle geldi!
Adıyaman Besni SYDV Geçici 6 İşçi Alacak
Küçük kapasiteli hayvancılara yem desteği

Benzer Haberler