Anasayfa » Medya Haberleri » Alparslan Kuytul tahliye edildi

Alparslan Kuytul tahliye edildi

Alparslan Kuytul tahliye edildi

Alparslan Kuytul tahliye edildi:

Tarih :
Alparslan Kuytul tahliye edildi

Yaklaşık 2 yıldır tutuklu bulunan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, dün görülen duruşmayla tahliye edildi.

Kuytul, tahliyesinin ardından da ilk kez gazetemize konuşarak, “Millî Gazete camiasına çok teşekkür ediyorum, Allah camianızdan razı olsun” diye konuştu.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul’un 22 aylık tutukluluk süreci son buldu. Terör örgütü üyeliği, suç örgütü kurmak gibi ağır suçlardan yargılanan Kuytul, 2 seneyi bulan dava sürecinin ardından dün tahliye edildi. Alparslan Kuytul ve eşi Semra Kuytul, tahliyenin ardından ilk kez Millî Gazete’ye açıklamalarda bulundu.

‘SUǒ DEĞİL ‘SUS’ DOSYASIYDI

Semra Kuytul, tutukluluğun hukuksuz olduğunu söyleyerek, “Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere Alparslan Kuytul Hocaefendi 22 aydır hukuksuz bir şekilde tutukluydu. Biz her fırsatta dosyasının ‘suç’ değil, ‘sus’ dosyası olduğunu dile getiriyorduk” dedi.

“MİLLÎ GAZETE’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, gazetemize yaptığı açıklamada, “Furkan Vakfı davasının 5. duruşması gerçekleşti ve çok şükür uzun süren bu haksız tutukluluk son buldu. Bir yönden mutluyuz, bir yönden hüzünlüyüz. Rabbim tüm mazlumlara kurtuluş nasip etsin. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutukluluğu kamu vicdanında bir yüke dönüşmüştü. Şu sıkıntılı süreçte hep beraber bir nefes almış olmak dileğiyle diyoruz. Millî Gazete ailesine de bu süreçte bizlere verdikleri destek ve gösterdikleri kardeşlikten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLÎ GAZETE’YE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

TAHLİYEDEN sonra ilk kez Millî Gazete’ye konuşan Alparslan Kuytul, “Cezaevindeyken gazetenizde bizimle alakalı çalışmalarınızdan haberdar oldum. Sizin davamızla alakalı olduğunuzu biliyorum. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da ilk tahliye olduğumda aramıştı. Siz de gazetede mektubumu yayınladınız. Millî Gazete’ye çok teşekkür ediyorum, Allah camianızdan razı olsun” diye konuştu.

“BOYUN EĞDİRMEK İÇİN HAPSE ATTILAR”

Cezaevi sürecinden bahseden Kuytul, “22 aylık farklı bir dönem yaşamış olduk. Hamdolsun, Allah sabrı, teslimiyeti yaşattı. Kanuna uymadığımız için hapse atmadılar, boyun eğdirmek için hapse attılar. Hapisten çıkarken bir gardiyan, ‘Konuşmadan git’ dedi. Ben konuştuğum için hapse girdim, bunu herkes biliyor. Tevhidi anlattım, İslam düşmanları rahatsız oldu, eleştirdiğim için hükümet rahatsız oldu. Türkiye’de bir proje yapılmış ve FETÖ bahanesiyle tüm İslami faaliyetler engellenmek isteniyor. Bunda da sürekli FETÖ bahanesi kullanılıyor. Sadece hükümetle beraber hareket edenlere dokunulmuyor. Zaten kimse konuşamıyor. Namaz kılanların yönettiği bir dönemde 28 Şubat’tan daha kötüsünü yaşıyoruz. Arkadaşlarımız polislerden sert müdahale gördüler. Bunda polisin de suçu yok, talimat yukarıdan geliyor. Müdahaleler yıldırma amacı güdüyordu. Bizim meydan okuduğumuz yok. Ama onlar meydan okuyorlar, ‘biz güçlüyüz, ezeriz’ diyorlar” dedi.

 

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler