Anasayfa » Medya Haberleri » İşte Babacan ve Davutoğlu'nun teklif götürdüğü milletvekili!

İşte Babacan ve Davutoğlu'nun teklif götürdüğü milletvekili!

İşte Babacan ve Davutoğlu'nun teklif götürdüğü milletvekili!

Ankara Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun önderliğini yaptığı partilerin kurulmasını beklerken, yeni partilerin yönetiminde yer alması için teklif götürülen isimler de netleşmeye başladı. Bu isimlerin başında ise MHP'den olaylı bir şekilde ihraç edilen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta geliyor. Usta, Babacan ve Davutoğlu'dan da teklif aldığını belirterek, 'Şu an düşünüyorum' dedi.

Tarih :
İşte Babacan ve Davutoğlu'nun teklif götürdüğü milletvekili!

Fox TV'de "İlker Karagöz ile Çalar Saat" programının konuğu olan Erhan Usta, yeni partilerle ilgili soruları da yanıtladı.

Erhan Usta, Ali Babacan'ın kuracağı partide yer alıp almayacağına yönelik soruya, 'Babacan ve Davutoğlu'ndan da teklif geldi' yanıtını verdi.

Ali Babacan ile uzun yıllar birlikte çalıştığını ifade eden Erhan Usta, Babacan ve Davutoğlu'dan da teklif aldığını belirterek, 'Şu an düşünüyorum' dedi.

MHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ!

EYT konusunda Cumhur İttifakı ile ters düştüğü için MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, uzun yıllar ekonomi yönetiminde üst düzey görevlerde bulundu.

1966 yılında Havza'da doğdu. Havza 25 Mayıs İlkokulu ve İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Aile büyükleri halen Havza'da yaşamaktadır. Memleketiyle ilişkisi hep devam etmiştir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Haziran 1988'de mezun oldu. Mart 1989'da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Kasım 1993'de Planlama Uzmanı oldu. Aralık 1997'de ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası dalında yüksek lisansını birincilikle bitirdi. 57. Hükümet döneminde Başbakan Yardımcısı Sayın Devlet Bahçeli'nin ekonomi başdanışmanlığını yaptı. Devlet Planlama Teşkilatındaki (yeni ismiyle Kalkınma Bakanlığı) kariyeri Kasım 1999'da Finansman Dairesi Başkanı, Kasım 2001'de Yıllık Programlar ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürü ve Haziran 2009'da Müsteşar Yardımcısı olarak devam etti. Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı iken 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimi için 10 Şubat 2015'de görevinden ayrıldı.

İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 yıl süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri, görevi gereği finans, vergi, muhasebe, sağlık, ilaç gibi alanlarda birçok kurul, komisyon ve konseyde başkan ve üye olarak çalıştı.

Yaklaşık 26 yıllık bürokrasi hayatında bakanlıklarla ve hükümetlerle en üst düzeyde kesintisiz çalıştı. Kamu gelir ve harcamaları, kamu finansmanı, KİT ve sosyal güvenlik finansmanı; para politikası ve enflasyon; büyüme, ödemeler dengesi, sanayileşme; bankacılık, sigortacılık ve sermaye piyasaları; mahalli idareler; stratejik planlama ve iç denetim bugüne kadar gerek uzman gerekse yönetici olarak çalıştığı alanlardır. Özellikle son 10 yılda, Kalkınma Planı, orta vadeli programlar ve makroekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürütmüştür.

.


 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler