Anasayfa » İlan » Ege Üniversitesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

Ege Üniversitesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

Ege Üniversitesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

Tarih :
Ege Üniversitesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

BORNOVA HİZMET MERKEZİ

EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
Son Başvuru Tarihi : 16 Aralık 2019
Yayınlanma Tarihi : 10 Aralık 2019

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Genel Hususlar:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS'ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Özel Hususlar:

Sürekli işçi kadrosuna başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2- İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak,

3- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

4-Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

AÇIKLAMALAR:

* Kura işlemleri 23.12.2019 tarihinde, saat: 10:00'da Üniversitemiz İletişim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

* İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

* Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

* Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

* Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

SÖZLÜ SINAV

- Kura sonucunda belirlenen adaylar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

- Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Üniversitemiz internet sitesinde (www.ege.edu.tr) ilan edilecek olup bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Önemli Not: Eski hükümlü veya Terörle Mücadelede Yaralanan (TMY) belgesinin aslı veya aslı gibidir onaylı suretinin sistemde renkli olarak taratılmış olması gerektiğinden başvuru yapacak adaylar, belgelerini internetten ya da bağlı bulundukları hizmet merkezlerindeki iş ve meslek danışmanlarıyla kontrol etmelidir.

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Temizlik Görevlisi

KişiselBilgiler

CinsiyetYaş AralığıBoy AralığıKilo Aralığı
Kadın 18---35 (16.12.2001 - 10.12.1984 tarihleri arasında doğan kişiler) - -
Erkek 18---35 (16.12.2001 - 10.12.1984 tarihleri arasında doğan kişiler) - -

Öğrenim Bilgileri

En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Kura Bilgileri

Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu23.12.201910:00 - 11:00

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : GENÇLİK CADDESİ NO:12
35040 BORNOVA
İZMİR / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :İZMİR/MERKEZ, KARABAĞLAR, BAYRAKLI, GÜZELBAHÇE, NARLIDERE, GAZİEMİR, ÇİĞLİ, BALÇOVA, MENDERES, KONAK, BUCA, BEYDAĞ, URLA, TORBALI, TİRE, SELÇUK, SEFERİHİSAR, ÖDEMİŞ, MENEMEN, KİRAZ, KINIK, KEMALPAŞA, KARŞIYAKA, KARABURUN, FOÇA, DİKİLİ, ÇEŞME, BORNOVA, BERGAMA, BAYINDIR, ALİAĞA

İrtibat Bilgileri

Adı Soyadı
Ünvanı
Telefon No(232)3112157-3113512
E-Posta

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 12
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı

Kaynak : SGK Rehberi
Yardım bahanesiyle yaklaştı, paraları kendi hesabına aktardı
Dilipak'tan AK Parti'ye fotoğraflı cevap!
Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar
'Taşeron' gölgesinde Hak-İş'ten Bakan Seçuk'a sürpriz ziyaret!
Başakşehir, Hasan Ali Kaldırım'ı kadrosuna kattı
Spor salonunda çektiği selfie başını yaktı! Hapsi isteniyor..
Orman köylülerine kredi müjdesi: Faiz alınmayacak!
Bakan'na köprülü kavşak talebi
54 yıl sonra kan grubunun farklı olduğunu öğrendi, çileden çıktı!
Kimlerin çalıştıkça emekli aylığı düşer?
Hastanede kadın güvenlik görevlisine yumruklu saldırı
Muharrem İnce’den bir flaş açıklama daha
İş Bankası üst yönetiminde değişiklik
Şanlıurfa'da polis memuru görev başında şehit oldu
Şanlıurfa'da polis memuru görev başında şehit oldu
Suç duyurusundan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haberi var mı?
Türkiye'den yeni bir NAVTEX ilanı! 10-11 Ağustos tarihi verildi
MHP'den 'sosyal medya düzenlemesi' açıklaması
Denizli Merkezefendi Temizlik Geçici 3 İşçi Alacak
2. Çağrı: 'Mesai saatleri düzenlemesi şart'
Faizsiz kredi müjdesi Resmi Gazete'den geldi!
Vatandaş altına hücum etti
Emeklilik için dikkat! 3,5 yıl şartı ortadan kalkar!
Kargo çalışanı kolileri 'basket atar' gibi kamyona fırlattı
3 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı
Dikkat çeken açıklama: Rusya amacına ulaşamadı

Benzer Haberler