Anasayfa » Medya Haberleri » Vekiller çakarları çaka çaka caka satarak yanımızdan geçmesinler

Vekiller çakarları çaka çaka caka satarak yanımızdan geçmesinler

Vekiller çakarları çaka çaka caka satarak yanımızdan geçmesinler

Hasan Öztürk yazdı....

Tarih :
Vekiller çakarları çaka çaka caka satarak yanımızdan geçmesinler

Milletin vekillerinin mutlaka ayrıcalığı olmalı. Kabul. Milletin vekillerinin “kürsü dokunulmazlığı” olmazsa olmazlardandır. O kürsüde dilediği gibi fikrini söylemesi ona verilen en büyük ayrıcalık. İyi bir ücreti olmalı vekilin ki sadece “yasalarla” ve millet adına “denetleme”yle iştigal etsin.

Yani bizim seçtiğimiz milletvekili, bizim haklarımız için Meclis’te mücadele etsin.

Milletvekilliği bir meslek değildir olamaz da… Buna mukabil bazıları var ki milletvekilliğini meslek bellemiş. Dahası “ayrıcalıklı”, “imtiyazlı” sınıflar arasına almış kendini.

Sonuçta milletin illallah dediği bir mesele 1 Kasım’da halloldu sanmışken, milletvekilleri gece yarısı operasyonuyla kendilerini “imtiyazlı” kılmış.

Kıyak dedimse kıyak emeklilik veya kıyak maaş değil! “Trafikte kıyak geçiş üstünlüğü” elde ettiler torba yasaya koydukları madde ile.

Düşünsenize suçlu kovalayan polis gibi, yangına koşan itfaiye gibi, bir canı kurtarmaya çalışan ambulans gibi milletvekili araçları da trafikte geçiş üstünlüğüne sahip olacak torba yasanın içine iliştiriverdikleri bir madde ile.

Bu olmadı işte! Hem de hiç olmadı!

Milletvekilleri milletin içinde olmalı değil mi? Milletvekilleri ile millet arasında uçurum olmamalı değil mi?

Tamam. Güvenlik sorunu varsa “koruma alırsınız” o zaman zaten koruma aracı sizi korur. Ama düşünsenize sıradan bir vatandaş park yasağı olan bir bölgede arabasını park etse gelip çekici onu götürür… Ya da bir polis memuru gelir cezai işlem uygular.

Peki, milletvekili bu kuralı çiğnerse ne olur?Yeni düzenleme ile hiçbir şey olmaz. Peki, bir vatandaş EDS ile denetlenen emniyet şeridini ihlal etse ne olur? Tabii ki evine ceza kâğıdı gelir.Bu araç bir milletvekilininse ne olur? Tabii ki hiçbir şey olmaz. Çünkü torba yasanın içine atıverilen bir madde ile “milletvekillerine trafikte geçiş üstünlüğü, çakar takma ayrıcalığı” tanındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletin sağlığını tehdit eden termik santralların bacalarına filtre takılmasını erteleyen yasayı veto etmesi hepimizi memnun etmişti.

Şimdi milletvekillerinin trafikte ayrıcalık sahibi olmalarının önünü açan son düzenlemeyi de veto ederse şaşırmayın.

Zira “Kibirle yürüyüp yolu incitme gönül” (B. Yazgan) mısraını Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasetçiler için de söyledi!

Kaynak : Yeni Şafak

Benzer Haberler