Anasayfa » Medya Haberleri » Balıkesir'deki deprem nedeniyle okullar tatil mi?

Balıkesir'deki deprem nedeniyle okullar tatil mi?

Balıkesir'deki deprem nedeniyle okullar tatil mi?

Balıkesir'de meydana gelen ve Marmara'da hissedilen deprem sonrası herkes okullar tatil mi sorusunu sormaya başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz okulların tatil olmadığını açıkladı.

Tarih :
Balıkesir'deki deprem nedeniyle okullar tatil mi?
Marmara'da korkuya neden olan deprem sonrası okullar tatil mi sorusu sorulmaya başlandı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kentte meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depreme ilişkin, bugün okulların açık olacağını herhangi bir tatilin söz konusu olmadığını söyledi. Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin de balkonda otururken depreme yakalandığını belirtti.Depremin ardından artçı depremlerin olduğunu ama vatandaşların hissetmediğini dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

"Büyükşehrimizin jeoloji uzmanı bize bunun sönmüş bir deprem hareketi olduğunu söyledi. Uzmanımız 'vatandaşlarımız herhangi bir panik yapmasın. Eğer evlerinde herhangi bir olumsuzluk yoksa herkes evine gidebilir' dedi. AFAD da yaptığımız toplantıda da bu olay 00.30'a kadar netleştiğinden dolayı okullarımız bugün eğitim öğretime devam edecek. Şehrimizde her şey normal, bizim için pozitif düşünen ve endişelenen herkese çok teşekkür ederiz."

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler