Anasayfa » Medya Haberleri » Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...

Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...

Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...

Dün TCMB'den faiz indirimi beklentisiyle 5.81'in üzerine tırmanan dolar/TL akşama doğru bu seviyenin altına geriledi. Dolar yeni güne de 5.8070 liradan başladı. Piyasaların gözü bugün Fed, yarın ise TCMB'de olacak

Tarih :
Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...
Haftaya 5.78 seviyesinden başlayan dolar/TL dün 5.81'in üzerine çıktı. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu yarın senenin son faiz kararını verecek. Piyasa beklentisi Merkez'in 150-200 baz puanlık bir faiz indirimine gitmesi yönünde. Bu beklenti dolardaki yükselişi destekliyor. Ancak bu beklentiye rağmen dolar dün 5.81 liranın üzerinde tutunamadı. Yeni güne de 5.8070 liradan başladı.

Ancak Türkiye'de Merkez Bankası'nın kararından önce bugün gözler ABD Merkez Bankası'na (Fed) çevrilecek. Bu akşam Fed de yılın son faiz kararını açıklayacak. Fed'in bu toplantıda faize dokunması beklenmiyor. Dolayısıyla olası bir faiz artışı kurda yükselişe sebep olabilir. Fed bu yıl 3 kez faiz indirimine gitti.

Merkez bankalarının yanında ABD-Çin ticaret görüşmelerine ilişkin olası açıklamalar da piyasanın seyrinde etkili olabilir.

Kaynak : Haber7
'Program esaslı bütçe'ye geçildi
Rize Fındıklı SYDV Geçici 2 İşçi Alacak
Fahiş zamma AK Parti ve MHP'den tepki geldi!
Bu da balık hastanesi, tek tek aşı yapıyorlar
Edirne İpsala Şehir Hizmetleri 2 İşçi Alacak
Twitter'dan bir yenilik daha
HSK'dan 1500 hakim savcı ankesöre takıldı açıklaması

Benzer Haberler