Anasayfa » Medya Haberleri » Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...

Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...

Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...

Dün TCMB'den faiz indirimi beklentisiyle 5.81'in üzerine tırmanan dolar/TL akşama doğru bu seviyenin altına geriledi. Dolar yeni güne de 5.8070 liradan başladı. Piyasaların gözü bugün Fed, yarın ise TCMB'de olacak

Tarih :
Dolarda gergin bekleyiş! İşte ilk rakamlar...
Haftaya 5.78 seviyesinden başlayan dolar/TL dün 5.81'in üzerine çıktı. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu yarın senenin son faiz kararını verecek. Piyasa beklentisi Merkez'in 150-200 baz puanlık bir faiz indirimine gitmesi yönünde. Bu beklenti dolardaki yükselişi destekliyor. Ancak bu beklentiye rağmen dolar dün 5.81 liranın üzerinde tutunamadı. Yeni güne de 5.8070 liradan başladı.

Ancak Türkiye'de Merkez Bankası'nın kararından önce bugün gözler ABD Merkez Bankası'na (Fed) çevrilecek. Bu akşam Fed de yılın son faiz kararını açıklayacak. Fed'in bu toplantıda faize dokunması beklenmiyor. Dolayısıyla olası bir faiz artışı kurda yükselişe sebep olabilir. Fed bu yıl 3 kez faiz indirimine gitti.

Merkez bankalarının yanında ABD-Çin ticaret görüşmelerine ilişkin olası açıklamalar da piyasanın seyrinde etkili olabilir.

Kaynak : Haber7
Cumhurbaşkanı 'çalışın' talimatı vermişti... Bugün toplanıyor
Kamuda maaş açmazı: Lisans mezunu daha düşük maaş alıyor!
Malatya'da 5,2 şiddetinde deprem
Fazla mesai ücreti nasıl hesaplanır?
Dehşete düşüren görüntünün nedeni belli oldu
30 yıl önce vurulduğunu yeni öğrendi
Koronavirüs devam ederken bir tehlike daha! Zombi cinsi ortaya çıktı

Benzer Haberler