Anasayfa » Medya Haberleri » Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Son günlerde bazı yayın organlarında ve sosyal medyada konuşulan uyuz ilacı bulunamadığı iddialarını Sağlık Bakanlığı yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ''yeterli miktarda ilaç mevcut'' denildi.

Tarih :
Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması
Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında piyasada uyuz ilacı bulunmadığına dair iddiaların yer aldığı belirtilerek, İlaç Takip Sistemi ile üretici firma, ecza depoları ve eczanelerde bulunan tüm ilaçların takip edildiğine işaret edildi.

Halk arasında ''uyuz'' olarak bilinen "scabies enfestasyonu" hastalığı için kullanılan ilaçların mevcut stok bilgilerine de yer verilen açıklamada, 56 bin 736 kutu deri kremi, 133 bin 467 kutu losyon, 178 bin 691 kutu şampuan olmak üzere toplam 368 bin 894 kutu ilacın mevcut olduğu bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, stoklarda ihtiyacı karşılayabilecek miktarda ürünün yer aldığı belirtilerek, "Herhangi bir ilaç sıkıntısı söz konusu değildir. Mevcut stok ve üretim miktarları önümüzdeki dönemde de bir sıkıntı yaşanmayacağını göstermektedir." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : Haber7
Bakan Koca, virüse yakalanan kişinin uyarısını paylaştı
Yeni ilçe milli eğitim müdürlerini AK Parti İl Başkanı açıkladı
Kur neden yükseldi, düşmesi için neler yapılmalı?
Avrupa'yı gezmek için 'Doğan'ını da götürdü
'Yoğun denetimin'in sonuçları belli oldu
Bakan Koca 4 ilin valisiyle toplantı yaptı
Bitlis'te 4,6 büyüklüğünde deprem

Benzer Haberler