Anasayfa » Medya Haberleri » AK Parti'den istifa eden üye sayısı belli oldu!

AK Parti'den istifa eden üye sayısı belli oldu!

AK Parti'den istifa eden üye sayısı belli oldu!

Bir ayda AK Parti'den istifa eden kişi sayısı belli oldu!

Tarih :
AK Parti'den istifa eden üye sayısı belli oldu!

Bir ayda 57 bin üyesi AK Parti'den istifa etti

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AK Parti'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

CHP VE İYİ PARTİ YENİ ÜYE KAZANDI

Ekonomik kriz başta olmak üzere birçok sorunla tepki çeken AK Parti iktidarının üye kaybı, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın partiden istifası sonrası iyice hızlandı. Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AK Parti'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

EN ÇOK ÜYE KAYBETTİĞİ AYLAR

Açık ara en çok üyesi bulunan AKP'nin üye kaybı gelen istifalarla istikrarlı şekilde sürdü. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı verilerine göre, 1 Temmuz-6 Eylül arası 56 bin 260 üyenin istifa ettiği AK Parti'den 6 Eylül-22 Kasım arası 57 bin 856 üye ayrıldı.

ÜYE SAYISINI EN ÇOK KİM ARTIRDI?

Öte yandan üye sayısını en çok artıran, CHP oldu. 4 ayda partiye 41 bin 866 üye katıldı. İYİ Parti'de de artış devam etti. İYİ Parti, 1 Temmuz - 22 Kasım arası toplam 36 bin 139 üye kazandı. Cumhur İttifakı'nda Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) ittifak ortağı AKP ile aynı kaderi yaşamadı. MHP Temmuz sonrası yaşadığı 2 bin üyelik kaybını Kasım ayına kadar telafi etti.

Kaynak : Cumhuriyet

Benzer Haberler