Anasayfa » Medya Haberleri » Dünyayı ayağa kaldıran açıklama! Rus savunma sistemlerini alt edebiliriz

Dünyayı ayağa kaldıran açıklama! Rus savunma sistemlerini alt edebiliriz

Dünyayı ayağa kaldıran açıklama! Rus savunma sistemlerini alt edebiliriz

ABD Hava ve Deniz Kuvvetleri için geliştirilen Precision Strike Missile adlı füzenin Rus hava savunma sistemlerinin alt üst edeceği iddia edildi.

Tarih :
Dünyayı ayağa kaldıran açıklama! Rus savunma sistemlerini alt edebiliriz
Lockheed Martin Corporation tarafından ABD Hava ve Deniz Kuvvetleri için geliştirilen Precision Strike Missile (PrSM) füzesinin Rus hava savunma sistemlerinin üstesinden gelebileceği iddia edildi.
Breaking Defense'e konuşan ABD’li General John Rafferty, füzenin öncelikle Avrupa operasyon sahasında Rus hava sistemlerine karşı bir önlem olarak kullanılacağını belirtti.
PrSM füzesinin aynı zamanda, Pasifik Okyanusu’nda Çin savaş gemilerine karşı koymak için de tasarlandığını belirten Rafferty,yeni füzenin ATACMS taktik füze sisteminin yerini alacağını kaydetti.
Seleflerinden daha küçük olan PrSM füzesinin, 10 Aralık’ta New Mexico’daki White Sands poligonunda başarıyla test edildiği belirtildi.
2023 yılında hizmete girmesi beklenen PrSM’nin, iki yıl sonra radyo emisyonlarına bağlı olarak hareket halindeki hedefleri izleme ve yok etme özelliğiyle donatılarak güncellenmesi planlanıyor.

Kaynak : Yeni Akit
Koronavirüs damatlara yaradı
Altının kilogramı 473 bin liraya yükseldi
Dikkat! Aşırı sıcaklar geliyor!
Bahçeli'nin AYM çağrısına Erdoğan'dan cevap
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması!
Kim Kardashian ve Nusret arasındaki popo farkı
İyi Parti'de tansiyon yüksek... 14 milletvekili bildiri yayınladı

Benzer Haberler