Anasayfa » Taşeron » Kadro alan taşerona ikramiyeler ne zaman ödenecek?

Kadro alan taşerona ikramiyeler ne zaman ödenecek?

Kadro alan taşerona ikramiyeler ne zaman ödenecek?

Kadro alan taşeronda ikramiyeler ne zaman ödencek?

Tarih :
Kadro alan taşerona ikramiyeler ne zaman ödenecek?

Kadroya geçen işçilerin ve kamuda çalışan işçilerin geçmiş yıllardaki ilave tediye tarihleri....

Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılmasına ilişkin 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere ek ödeme (İlave tediye) yılda 4 eşit taksitte yapılıyor.

TAŞERONDAN KAMUYA GEÇEN İŞÇİLER

696 sayılı KHK ile taşeron şirketlerden genel idarelerde 4/D sürekli işçi kadrosuna geçen işçilerde bu yıl 52 günlük ilave tediye alacaklar.

BU AY İKRAMİYE AYI

696 sayılı KHK ile taşeron şirketlerden genel idarelerde 4/D sürekli işçi kadrosuna geçen işçilere YHK toplu iş sözleşmesine göre Ocak ayında 5 günlük ikramiye ödenecek.

Genel idarelerde kadroya geçen 4/D'li sürekli işçilere ilave tediyelerin ilk taksit ödemesinin de bu ay yapılması bekleniyor. Belediye şirketlerine geçen işçilerin 5 günlük ikramiye ödemeleri ise Nisan ayında yapılacak.

---*52 günlük ilave tediyelerin 1. taksit ödeme tarihleri için Cumhurbaşkanı Kararı beklenecek. Son 17 yılda ilave tediyelerin ilk taksit ödemeleri Ocak ayında yapıldı. Kim ne kadar alacak? İşte detaylar...

KADRO ALAN TAŞERON İŞÇİLER

Sürekli işçi kadrosuna geçen işçiler yıl içerisinde toplam 10 günlük ikramiye alacaklar. İki eşit taksitte ödenen ikramiyerin ilk ödemesi bu ay yapılacak. Toplu İş Sözleşmesinde yer alan hükümler şöyle;

İkramiye(4/D'li sürekli işçiler):
İşçilere Ocak ve Temmuz aylarında 5'er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5x2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenir. Bu ödeme, işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödenir.

BELEDİYE ŞİRKET İŞÇİLERİ NİSAN AYINDA

Belediye şirket işçiliğine geçen işçilere ise ilk ikramiye Nisan ayında ödenecek.

¢ İkramiye(Belediye şirket işçileri):
İşçilere Ekim ve Nisan aylarında 5'er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5x2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenir. Bu ödeme, işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödenir.

2019 YILI İLAVE TEDİYE TARİHLERİ

YIL 1. TAKSİT 2. TAKSİT 3. TAKSİT 4. TAKSİT
2019 31/01/2019 31/05/2019 09/08/2019 13/12/2019

GEÇMİŞ YILLARDAKİ İLAVE TEDİYE TARİHLERİ

BU AY CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI BEKLENİYOR

İşçilerin ilave tediye ödemelerinde geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ocak ayında ödenebilmesi için Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.

5 GÜNLÜK İKRAMİYE ÖDEMELERİ

Taşerondan genel idarelerde kadroya geçen işçilerin 5 günlük ikramiyeleri toplu iş sözleşmesi gereği Ocak ayında yatırılıyor. İşçilerin yeni zamlı maaşlarını hesaplayan birimler yeni ücret üzerinden ikramiyeleri derhal yapıp ödeyebilecekler.

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler