Anasayfa » Medya Haberleri » Son anket sonuçları açıklandı! İste siyasilerin aldıkları oy oranları

Son anket sonuçları açıklandı! İste siyasilerin aldıkları oy oranları

Son anket sonuçları açıklandı! İste siyasilerin aldıkları oy oranları

Metropoll araştırma şirketi, "Siyasilerin Beğeni Düzeyi" başlıklı anket çalışmasını kamuoyu ile paylaştı. Araştırma sonucuna göre en çok beğenilen isim Cumhurbaşkanı Erdoğan olurken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 33,7'lik kesimin beğenisini kazandı. Kılıçdaroğlu'nu beğenmeyenlerin oranı ise yüzde 60,4 olarak açıklandı.

Tarih :
Son anket sonuçları açıklandı! İste siyasilerin aldıkları oy oranları
Metropoll Araştırma, Twitter hesabından Aralık ayı araştırmasında yer alan "Siyasilerin Beğeni Düzeyi" başlıklı veriyi açıkladı. Paylaşılan veriye göre Aralık ayı itibariyle Türkiye'de en çok beğenilen siyasi isim yüzde 50,2 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.
Erdoğan'ı yüzde 48,6 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 38,8 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş takip ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüzde 34,3 ile 4. sırada yer alırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 33,7 ile listede 5. sırada yer aldı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nu yüzde 31,4 ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer takip etti. Verilere göre Meral Akşener, Soyer'in ardından gelirken, onu Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Selahattin Demirtaş ile Ali Babacan izliyor.
Metropoll Araştırma'nın Kasım araştırmasında Türkiye'de en çok beğenilen siyasi isim yüzde 44,3 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştu. Erdoğan'ı yüzde 36,1 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 28 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş takip etmişti.

Kaynak : Yeni Akit
Karabağ’ın sözde liderinden itiraf: Tüm pozisyonları kaybettik
Zamanla yarışan helikopter yaralılar için karayoluna indi
Yozgat Bozok Üniversitesinde kenevir hasadı başladı
Sağlık Bakanı Koca'dan izolasyon uyarısı
2020 İOKBS: Bursluluk sınav sonuçları açıklandı
Ermenistan ordusuna ait mühimmat deposunu imha edildi
Koronavirüsten izole, sahildeki çardaklar sezonu kapatmadı
Ermenistan: Çatışmalarda 16 asker hayatını kaybetti

Benzer Haberler