Taşeron işçiler dikkat!Tediyeler bu ay bitmeden hesapta

Taşeron işçiler dikkat!Tediyeler bu ay bitmeden hesapta

Tarih :
Taşeron işçiler dikkat!Tediyeler bu ay bitmeden hesapta
Kamu işçilerinin yıl içerisindeki 52 günlük ilave tediye ödemeleri toplam 4 taksitte yapılıyor. Taşerondan kadroya geçenler de dahil olmak üzere tüm işçiler, ocak ayı bitmeden tediyelerinin ilk taksidini alacak.

Kamu işçilerine yılda 52 günlük ilave tediye ödeniyor. Taşerondan kadroya geçenler de dahil olmak üzere bütün kamu işçilerinin ilave tediye hakkı var. Yıl içinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri 4 taksitte yapılıyor. Ocak-haziran-ağustos ve aralık aylarında 13’er günlük tediye ödemesi yapılıyor.

MADENE TEK SEFERDE

Bu yıl da kamu işçilerine toplam 52 günlük ilave tediyeleri ödenecek. Henüz ocak ayı taksidinin ne zaman ödeneceği belli olmadı. Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandığında tarih netleşecek. Kararın ocak ayının son haftasında yayımlanması bekleniyor. Ocak ayı bitmeden ilave tediyenin ilk taksidi ödenecek. Maden işçilerine ilave tediyenin tamamı aralıkta tek seferde ödeniyor. Linyit ve taşkömürü madenlerinde yer altında çalışan işçilere en az asgari ücretin iki katı tutarında ücret ödenmesi gerektiği ve yer altında çalışan işçiler gelir vergisinden muaf oldukları için, linyit ve kömür madenlerinde bütün çalışması yer altında olan kamu işçileri aralık ayında 52 günlük ilave tediye olarak en az 8.594 TL alacak.

Yazının devamı için tıklayınız

 

Kaynak : Akşam
AYM'den çoklu baro kararı
Evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı yasaklandı!
Erdoğan: Bu çarpık düzenin devam etme şansı kalmamıştır
Meral Akşener'in kuzeni İyi Partililere dayak mı attı?
Sadakataşı Derneği, Sri Lanka'da anaokulu açtı
Doların neden yükseldiğini anlattı ortalık yıkıldı!
HES daha ilk günden patladı! İstanbul’da film gibi olay
iOS 14.2 beta sürümü yayınlandı! İşte yenilikler

Benzer Haberler