Taşeron işçiler dikkat!Tediyeler bu ay bitmeden hesapta

Taşeron işçiler dikkat!Tediyeler bu ay bitmeden hesapta

Tarih :
Taşeron işçiler dikkat!Tediyeler bu ay bitmeden hesapta
Kamu işçilerinin yıl içerisindeki 52 günlük ilave tediye ödemeleri toplam 4 taksitte yapılıyor. Taşerondan kadroya geçenler de dahil olmak üzere tüm işçiler, ocak ayı bitmeden tediyelerinin ilk taksidini alacak.

Kamu işçilerine yılda 52 günlük ilave tediye ödeniyor. Taşerondan kadroya geçenler de dahil olmak üzere bütün kamu işçilerinin ilave tediye hakkı var. Yıl içinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri 4 taksitte yapılıyor. Ocak-haziran-ağustos ve aralık aylarında 13’er günlük tediye ödemesi yapılıyor.

MADENE TEK SEFERDE

Bu yıl da kamu işçilerine toplam 52 günlük ilave tediyeleri ödenecek. Henüz ocak ayı taksidinin ne zaman ödeneceği belli olmadı. Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandığında tarih netleşecek. Kararın ocak ayının son haftasında yayımlanması bekleniyor. Ocak ayı bitmeden ilave tediyenin ilk taksidi ödenecek. Maden işçilerine ilave tediyenin tamamı aralıkta tek seferde ödeniyor. Linyit ve taşkömürü madenlerinde yer altında çalışan işçilere en az asgari ücretin iki katı tutarında ücret ödenmesi gerektiği ve yer altında çalışan işçiler gelir vergisinden muaf oldukları için, linyit ve kömür madenlerinde bütün çalışması yer altında olan kamu işçileri aralık ayında 52 günlük ilave tediye olarak en az 8.594 TL alacak.

Yazının devamı için tıklayınız

 

Kaynak : Akşam
Ceren Damar'ın katiline ağırlaştırılmış müebbet
Eskişehir Espark 6 İşçi Alacak
Milli elektrikli trenin raylara iniş tarihi açıklandı
Ankara'da yeni uygulama: Dar gelirli öğrenciye 'simit kahvaltı' kartı
Çanakkale Kavakköy Temizlik 4 İşçi Alacak
İstanbul'da düğün konvoyu terörüne 10 gözaltı
Bursa Burulaş 4 İşçi Alacak
Çorum Uğurludağ SYDV Geçici 4 İşçi Alacak

Benzer Haberler