Anasayfa » Medya Haberleri » 4. GSM operatörü mü geliyor? Açıklama geldi...

4. GSM operatörü mü geliyor? Açıklama geldi...

4. GSM operatörü mü geliyor? Açıklama geldi...

Yeni bir GSM operatörü kuruluyor iddiası: Vestel'den açıklama geldi

Tarih :
4. GSM operatörü mü geliyor? Açıklama geldi...

Yeni bir GSM operatörü kuruluyor iddiası: Vestel'den açıklama geldi

Vestel, Türkiye'de Turkcell, Vodafone ve Avea'dan sonra dördüncü bir GSM operatörü kurulacağına ilişkin iddialara açıklama yaptı.

Kamuoyunda Vestelcell adıyla Türkiye'de yeni bir GSM operatörünün hayata geçirileceğine ilişkin haberlere dair yalanlama geldi.

Vestel'in Türkiye'de dördüncü GSM operatörü olmak için çalışma başlattığına dair haberlere ilişkin Vestel bir açıklama yaptı.

Vestel'den yapılan açıklamada Türkiye'de dördüncü GSM operatörü kuruma çalışmasının söz konusu olmadığını ve markanın Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet vereceğini belirtti.

Konuya ilişkin Vestel'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türk Telekom ve Vestel, Ağustos 2018 tarihinde Vestelcell ürününe yönelik iş birliği anlaşması imzalanmıştır. Bu doğrultuda Vestel Venus akıllı telefonlarının satışı Vestelcell mobil iletişim markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla bugün haberde iddia edildiği gibi 'Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olunması' gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca söz konusu haber ajans tarafından gün içinde yayından kaldırılmıştır."
Türk Telekom ile Vestel yerli ürünlerin kullanılmasını teşvik amacıyla planladıkları Vestelcell ürününe yönelik iş birliği anlaşması imzalamıştı.

Anlaşma kapsamında Vestel, bini aşkın mağazasında Vestel Venus akıllı telefonlarının satışını Vestelcell mobil iletişim markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştirecekti

 

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler