Anasayfa » Medya Haberleri » Bugün 21 ilde kar var! İşte tam liste...

Bugün 21 ilde kar var! İşte tam liste...

Bugün 21 ilde kar var! İşte tam liste...

Bugün 21 ilde kar var! İşte tam liste...

Tarih :
Bugün 21 ilde kar var! İşte tam liste...

Bugün 21 ilde kar var!

Yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgası yurda giriş yaptı. Türkiye’nin büyük kısmında hava sıcaklıkları düşüşe geçerken kar ve yağmur yağışı da etkili olmaya başlıyor. Meteorolojinin yayınladığı rapora göre İstanbul da bu hafta kar yağışı alacak. Peki bu kar yağışı ne zaman etkili olacak, bugün hangi illerde kar var. İşte meteorolojinin geçtiği verilerle haftanın hava durumu raporu:

Bu kez uzun sürecek: Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava dalgası tahminlere göre şubat ayının ilk haftalarına kadar etkili olacak. Bugün yurt genelinde sıcaklıklar 2 ile 4 derece arasında düştü. Bugün Ankara başta olmak üzere bir çok ilde kar yağışı etkili olacak.

KAR UYARISI YAPILAN İLLER

Kar yağışı uyarısı verilen iller şunlar :

---*Bolu, Eskişehir, Kütahya, Kastamonu, Ankara, Çorum,

---*Kırşehir, Amasya, Yozgat, Sivas, Kayseri, Niğde, Nevşehir,

---*Karaman, Kırşehir, Malatya, Maraş, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane ve Bayburt.

İstanbul'a kar ne zaman geliyor? : İstanbul'un merkezinde henüz kar yağışı görünmüyor. Ancak bu sabah Silivri'de etkili olan kar yağışı ile her taraf kısa sürede beyaza büründü. İstanbul'un merkez ilçelerinde ise gece yarısından sonra kar yağma ihtimali bulunuyor. Meteorolojinin yayınladığı 5 günlük hava durumu tahminine göre perşembe ve cuma günü de kar bekleniyor. Küresel tahmin sistemleri İstanbul’a kar yağma ihtimalini %85 olarak yayınladı.

Kaynak:İnternethaber
Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler