Anasayfa » Medya Haberleri » Bakanlık açıkladı! İşte araçların çekilmesine neden olan 9 durum

Bakanlık açıkladı! İşte araçların çekilmesine neden olan 9 durum

Bakanlık açıkladı! İşte araçların çekilmesine neden olan 9 durum

Park edilmiş araçların çekilmesi sebebiyle yaşanan olumsuzluklar üzerine İçişleri Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir paylaşımda bulundu. Araçların çekilmesine neden olacak 9 önemli duruma ilişkin paylaşımda, trafik akışını olumsuz yönde etkileyen birinci sıra park, taşıt yoluna sıraya park etmiş araçların çıkmasını engelleyen ikinci sıra park, engelli sürücüler için ayrılmış park alanları, yaya yolu ve diğer yaya geçitleri, alt geçit, üst geçit ve köprüler üzeri gibi yerlerde park edilen araçların çekileceği vurgulanıyor.

Tarih :
Bakanlık açıkladı! İşte araçların çekilmesine neden olan 9 durum
İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabı twitter üzerinden araçların çekilmesine neden olan unsurlardan 9 tanesini videolu şekilde paylaştı.

Videoda, trafik akışını olumsuz yönde etkileyen birinci sıra park, taşıt yoluna sıraya park etmiş araçların çıkmasını engelleyen ikinci sıra park, engelli sürücüler için ayrılmış park alanları, dikey ve yer işaretlemeleri ile belirlenmiş duraklar ve yakın alanlar...

Yangın musluğu bulunan yerlere yakın taşıt yolu kesimi, yaya yolu ve diğer yaya geçitleri, kamunun faydalandığı hastane, otopark ve kamu binaları gibi yerlerin giriş ve çıkışları ile..

Alt geçit, üst geçit ve köprüler üzeri veya yakını mesafeler, bağlantı yolları, tünel ve kavşak girişleri ya da yakınları gibi yerlerde araçların çekildiği uyarısında bulunuldu.


Ayrıca söz konusu yerlere park eden araç sürücülerine yönelik 132 ile 264 lira arasında uygulanan para cezası olduğu hatırlatıldı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Ermeni haber ajansı, 16 can kaybı ve 100’den fazla yaralı var
RTÜK, ahlaksız programın incelemede olduğunu açıkladı
Ak Parti'nin anketine göre partilerin oy oranları
Dünya genelinde kovid-19'dan ölenlerin sayısı 1 milyonu geçti
28 Eylül 2020'den önemli gündem başlıkları
Yozgat Bozok Üniversitesinde kenevir hasadı başladı
Elazığ'da kamu kurumlarına girişte HES kodu zorunluluğu

Benzer Haberler