Anasayfa » Medya Haberleri » Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak

Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak

Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak

İflas eden tüccar ya da işyerini kapatan esnaflara işsizlik maaşı ödenmesini sağlayan uygulama 2020 yılı itibariyle başladı. Esnafın işsizlik ödeneği için ayda en az 58.86 TL ödemsi gerekiyordu. Ancak bu ödeneğin önümüzdeki günlerde Meclis’e gelecek torba yasa teklifiyle ertelenmesi gündemde.

Tarih :
Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak
Bunların dışında işten kendi istek ve kusuru dışında çıkartılmaları da isteniyor. SSK’lı çalışanların yararlandığı bu haktan iflas eden ya da iş yerini kapatan Bağkurlu esnafın da yararlanması için ‘Esnaf Ahilik Sandığı’ kurulmuştu. Sistem 1 Ocak 2020’de devreye alınmıştı.
58 TL primden kurtuldu

Bu tarihten itibaren sandığa prim toplanması gerekiyordu. Esnaf sandık için bu yıl, aylık en az 58.86 lira en yüksek 117.72 lira ödeyecekti. Ocak ayının primleri şubatta ödendiği için gelecek ay itibarıyla primlerin ödenmeye başlaması bekleniyordu. Ancak prim toplama uygulamasının önümüzdeki günlerde Meclis’e gelecek torba yasa teklifiyle ertelenmesi gündemde. Bu konuda sürpriz bir gelişme olmazsa esnaf sandık için bu yıl prim ödemeyecek.
Kaynak : Posta
Hakim ve savcılar yıpranma hakkı istedi
'Sende büyü var' tuzağına düştü, hayatı altüst oldu
Yıkılan evinin enkazından eşi ve 2 çocuğunu kurtardı
Ceren Damar'ın katilinin avukat: Vicdanım çok rahat
Altın yedi yılın zirvesinde, petrol düştü
Sabiha Gökçen'deki kazayla ilgili kaptan pilot tutuklandı
İçişleri Bakanı Soylu: Yıkılan evlerin yerine yenisi yapılacak

Benzer Haberler