Anasayfa » Medya Haberleri » Belediyede aile kadrolaşması

Belediyede aile kadrolaşması

Belediyede aile kadrolaşması

Anne ve baba tarafından akrabası olan 9 köylüsünü belediyenin çeşitli birimlerinde işe alan Ekicioğlu, kayınbiraderi Hamza Çam'ı da başkan yardımcısı yaptı. 29 kişiyi işten çıkaran başkanın, önümüzdeki günlerde 500 personelin daha iş akdini feshetme hazırlığında olduğu söyleniyor.

Tarih :
Belediyede aile kadrolaşması

Anne ve baba tarafından akrabası olan 9 köylüsünü belediyenin çeşitli birimlerindeişe alan Ekicioğlu, kayınbiraderi Hamza Çam'ı da başkan yardımcısı yaptı. 29kişiyi işten çıkaran başkanın, önümüzdeki günlerde 500 personelin daha iş akdinifeshetme hazırlığında olduğu söyleniyor.

Kırşehir Belediye Başkanı CHP'li Selahattin Ekicioğlu skandalarına bir yenisinidaha ekledi. 31 Mart'taki yerel seçimlerin ardından Kırşehir Belediyesi, AKParti'den CHP'li Selahattin Ekicioğlu yönetimine geçti. 10 aylık süre içerisindeSosyal Güvenlik Kurumu'na olan 7 milyon 300 bin TL'lik borcunu ödemediği için belediyeyi icraya sürükleyen CHP'li Ekicioğlu, şimdi de akraba atamalarıylagündeme geldi.

29 KİŞİYİ İŞTEN ATTI

Hiçbir şekilde işçi kıyımı yapılmayacağına dair söz veren CHP'li Ekicioğlu,1 Ocak itibariyle belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan 29 sözleşmeli personelinsözleşmesi yenilenmeyerek işlerine son verdi. Bir taraftan işçi kıyımı yapılırkendiğer taraftan işe alım yapıldığı öğrenildi. İşe alınan kişilerin ise Ekicioğluile olan yakınlığı dikkat çekti.

YARDIMCILIĞA KAYINBİRADER

Ekicioğlu'nun işe aldığı personelin 9'unun köylüsü, birinin ise eşinin kardeşiolduğunu iddia edildi. Çeşitli birimlerde görevlendirilen 9 işçinin Ekicioğlutarafından işe alındığı kaydedildi. Alınan personelin CHP'li Başkan Ekicioğlu'nunanne ve baba tarafından yakın akrabası ve köylüsü olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra Ekicioğlu, birkaç gün önce Kırşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevineeşinin kardeşi Hamza Çam'ı getirdi. Ekicioğlu tarafından işe alınan Çam'ın görevebaşladığı iddia edildi.

İŞTE İŞE BAŞLAYANLAR

CHP'li Selahattin Ekicioğlu tarafından Kırşehir Belediyesi bünyesinde işe başladığı iddia edilen işçilerin Fatih Ekici, Erkan Arslan, Anıl Ekici, Ali Ekici, FeratEkici, Erdal Kılıç, Ergün Akkuş, Oğuzhan Ekicioğlu ve Salih Ekici olduğu belirtildi.Kırşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ise köylü ve akrabalarının işe alnmadığını iddia etti.

Referansı kim?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye FETÖ sorusu. Dağ, FETÖ ilebağlantısı nedeniyle tutuklanan CHP'li eski Urla Belediye Başkanı İbrahim BurakOğuz konusunda CHP'li yöneticilerin kaçak dövüştüklerini savundu. Dağ, "CHP'ye,tutuklanan Urla Belediye Başkanı'na kimin referans olduğuna dair bir soru yönelttik.Adaylık süreci FETÖ ile ilişkili olması nedeniyle engellenen bir kişi daha sonranasıl olup da belediye başkan adayı yapıldı? Günlerdir 'FETÖ'nün siyasi ayağı' diyerek suni gündem oluşturmaya çalışanlar için bir fırsat. Eğer dertleri bağcıyı dövmek değil de üzüm yemekse kimin referans olduğunu açıklamalıdırlar. Bu sorununcevabı FETÖ'nün CHP'deki siyasi ayağının deşifre olmasına vesile olacaktır"dedi.

500 işçiyi kovacak

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kırşehir Belediyesi'ndebin 200'e yakın personelin çalıştığı söylendi. İşten çıkartılan 29 personelinyanısıra CHP'li yönetimin yeni bir hazırlık içine girdiği belirtildi. En az500 personelin daha iş akdinin feshedilerek CHP'li yönetim tarafından iştençıkarılacağının öğrenildiği bilgisi paylaşıldı.

Fatih Özer

Kaynak : Yeni Şafak

Benzer Haberler