Anasayfa » Medya Haberleri » Emekliye ek ödeme zammı

Emekliye ek ödeme zammı

Emekliye ek ödeme zammı

Tarih :
Emekliye ek ödeme zammı
12,5 milyon emeklinin zamlı maaşları hesaplara yatırılıyor. Emekliler enflasyon zammının yanında ek ödemelerinde de artış gördüler. İşte emeklinin ek ödeme hesabı...
Ocak ayı ile birlikte oluşan 6 aylık enflasyon olan yüzde 6.5 oranında zam alan emeklilerin yeni maaşları şu günlerde hesaplarına yatırılıyor.
SSK'lı emekliler ayın 17'sinden itibaren bu güne kadar zamlı maaşlarını aldılar.
Dünden itibaren de Bağ-Kur emeklilerinin yeni maaşları yatırılırken memur emeklilerinin zam farkları da hesaplara geçti. Böylece tüm emekliler Ocak ayı itibariyle zamlı maaşlarına kavuşmuş oluyor.
SSK ve Bağ-Kur emeklileri 6 aylık enflasyon olan yüzde 6.5 oranında zam alırken memur emeklileri ve memurlar da yüzde 4 toplu sözleşme zamlarına ilaveten yüzde 1.5 oranında enflasyon farkını maaşlarında gördüler.
Emekliler ve memurlar için yılın ikinci zammı Temmuz ayı itibariyle yapılacak. Bu zammın oranını da Temmuz ayına kadar gerçekleşecek 6 aylık enflasyon belirleyecek.

MAAŞA İLAVE EDİLİYOR
12,5 emekliye verilen bu zamların yanında ödenen ek ödemelerde de artış meydana geldi. Emeklilere maaşlarının miktarına göre yüzde 5 ve yüzde 4 oranında ek ödeme yatırılıyor. Maaşı düşük olan emekliler yüzde 5 ek ödeme alırken yüksek olanlar yüzde 4 alıyor. Buna göre maaşı 1.369 lira 96 kuruşun altında olan emeklilere yüzde 5 oranında ek ödeme verilirken bu rakamın üstünde maaşı olan emeklilere de yüzde 4 ek ödeme yatırılıyor.
Ek ödemeler maaşla birlikte veriliyor. Ek ödeme net maaşın üzerinden hesaplandığı için de maaşa gelen zamla birlikte ek ödemelerde de artış meydana geliyor.

Yazının devam için tıklayınız

Kaynak : Yeni Asır
Mahkumlara uyuşturucu temin eden İKM tutuklandı
Konya Kandıra SYDV Geçici 3 İşçi Alacak
Emeklilikte yaşa takılanlar son durum nedir?
Vergide uzlaşana yüzde 40 az ceza
Elazığ'da 1000 hasarlı binanın yıkımı yapıldı'
80 bin TL ödüllü yarışma için son çağrı
İstanbul'da düğün konvoyu terörüne 10 gözaltı
İzmir Demokrasi Üniversitesi Geçici 2 İşçi Alacak
Kadir Topbaş'ın damadı ceza verilerek tahliye edildi

Benzer Haberler