Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

Erdoğan'dan, "Deprem vergileri nerede?" diyen Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

Tarih :
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

Erdoğan'dan, "Deprem vergileri nerede?" diyen Kılıçdaroğlu'na sert yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nın Deprem vergileri nereye harcandı?" sözlerine yönelik "Bir para hangi amaç için toplanmışsa bugüne kadar o gaye için harcanmıştır. Bundan sonra da Bay Kemal’e bu tür şeylerin hesabını vermeye zamanımız yok. " dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde yaşanan son yıllardaki depremlerden sonra iki tavır ortaya çıkıyor. Devletin tavrı, muhalefetin tavrı… Devletin tavrı son 17 yılda birçok depremde milletle dayanışma içinde. Muhalefet ise deprem üzerinden siyaset yapıyor. Millet ittifakının bileşenleri de medyasıyla STK’larıyla başka bir algı oluşturuyor. Son olarak Kemal Kılıçdaroğlu “Deprem vergileri nereye harcandı?” dedi. Bu tavrı sormak isterim. İkinci olarak devletin 1999 öncesi tavrıyla bugünkü tavrını değerlendirebilir misiniz? " sorusuna yanıt verdi.

Erdoğan, Bu adamın doğru söylediği bir şey yok. Yalanlar zincirine yeni bir yalan ilave ediyor. Ben şu anda Sivrice depremine CHP’li belediye ne kadar yardım yapmış bunun üzerinde duracak değilim. Ben sadece şunu söyleyeyim.

Bütün il, ilçe, belediyelerde, mahallelerde, Allah’a hamdolsun, bir tarafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, bütün bakan arkadaşlarım ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Fuat Bey, öbür tarafta (AK Parti) Genel Başkan Vekili olarak Numan Bey, tüm vekiller, kadın kollarımız bölgede seferber oldu, çalıştılar ve aç açık bırakmamak için ne gerekiyorsa yaptılar.

"Bu ciğer meselesi, ruh meselesi"

Bir defa Kılıçdaroğlu’nun ne kabinemizi ne bizim şu andaki o bölgede çalışan milletvekillerimizi falan ağzına almasını yakıştıramam. Onların böyle bir derdi olamaz. Acaba kendisi oraya gitti mi? Gitmedi. Şimdi bundan sonra herhalde gider, ben söylüyorum ya… Niye gitmedi? Bu ciğer meselesi, ruh meselesi ondan... Bunda öyle bir ruh yok.

"Bir para hangi amaç için toplanmışsa bugüne kadar o gaye için harcanmıştır"

Biz elhamdülillah Van’da da Simav’da da Sakarya’da da... Ben cezaevinden çıktım, ilk gittiğim yer Sakarya, Düzce’dir. O zaman belediye başkanı sıfatım yoktu. Bütün oraları dolaştık. Biz derdimiz var. Onun böyle bir derdi yok. Soruyorlar şimdi. Başbakanlığım ve Cumhurbaşkanlığım döneminde bir para hangi amaç için toplanmışsa bugüne kadar o gaye için harcanmıştır. Onun dışında bir yere biz bu tür paraları harcama diye bir tavrın içinde olmadık, olmayız.

 

Kaynak : Posta

Benzer Haberler