Anasayfa » Medya Haberleri » Soylu'dan Acun'a cevap niteliğinde sözler!

Soylu'dan Acun'a cevap niteliğinde sözler!

Soylu'dan Acun'a cevap niteliğinde sözler!

Soylu'dan Acun'a cevap niteliğinde sözler! 'Geçmiş alışkanlıklardan kalan...'

Tarih :
Soylu'dan Acun'a cevap niteliğinde sözler!

Soylu'dan Acun'a cevap niteliğinde sözler! "Geçmiş alışkanlıklardan kalan..."

Elazığ'daki son durumla ilgili basın toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisinden toplanan yardımların depremzeler için kullanılmasını isteyen Acun Ilıcalı'ya cevap niteliğinde sözler söyledi. Soylu, ""Bütün milletimiz rahat olsun. Buraya gelen bütün yardımlar ve bağışlar itinayla, hakkaniyet ölçüsü içerisinde dağıtılmaktadır. Yani geçmiş alışkanlıklardan kalan "Acaba ne olacak" sorusu Elazığ ve Malatya üzerinde speküle edilmesi bizi üzer." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Elazığ Valiliğinde basın toplantısı düzenledi.

'Depremzeler için kullanılsın'
Geçtiğimiz günlerde televizyon kanalında yardım kampanyası düzenleyen Acun Ilıcalı, Soylu'yu telefon bağlantısı ile yayına bağlayarak, toplanan bağışların sadece depremden etkilenen vatandaşları için kullanılmasını istemişti. Toplantıda açıklamalarda bulunan Soylu, Acun Ilıcalı'ya cevap niteliğinde sözler sarf etti.

"Bütün milletimiz rahat olsun"
Soylu, toplanan yardımlarla ilgili olarak "Bütün milletimiz rahat olsun. Buraya gelen bütün yardımlar ve bağışlar itinayla, hakkaniyet ölçüsü içerisinde dağıtılmaktadır. Yani geçmiş alışkanlıklardan kalan "Acaba ne olacak" sorusu Elazığ ve Malatya üzerinde speküle edilmesi bizi üzer. Burada yüce bir gönüllü ordusu var, Elazığlılar, Malatyalılar bu konuda çok güçlü bir iradeye sahipler." dedi.

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler