Anasayfa » Medya Haberleri » Ahmet Davutoğlu'ndan EYT açıklaması

Ahmet Davutoğlu'ndan EYT açıklaması

Ahmet Davutoğlu'ndan EYT açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin konuşan Ahmet Davutoğlu, "EYT’liler bu tepkilerinde haklıdırlar ve devlet makamında olanların görevi de bu haksızlığı gidermektir" dedi.

Tarih :
Ahmet Davutoğlu'ndan EYT açıklaması
Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ufuk Karcı’nın moderatörlüğünde ‘Davutoğlu ile Samimi Cesur Gelecek’ programında soruları cevaplandıran Davutoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) konusunda çözüm bulunmasını istedi.

"ADALETSİZLİĞİN MALİYETİ DAHA FAZLA”
Medya Notu'nda yer alan habere göre Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

Vatandaşlarımız arasında bir adaletsizliğe yol açılmışsa, bunun maliyeti bütçe maliyetinden daha yüksektir. Mutlaka bir çözüm bulunması gerekir. Devlet vatandaşa bir taahhütte bulunmuşsa bunun yerine getirilmesi gerekiyor. Emeklilikle ilgili kriterler konulmuşsa ve bu kriterler bilinerek insanlar yola çıkmışsa, bu konuda hiçbir şeye takılmadan emekli olabilmeliler.
Parti kurulduktan sonra bu konuyu detaylı olarak ele aldık ve geliştireceğimiz çözüm önerisini kamuoyuyla paylaşacağız.
“PARAYI GEREKSİZ YERE HARCIYORSANIZ…”
EYT’lilerin toplam maliyetinden çok daha fazlasını gereksiz yerlere harcıyorsanız ve EYT’lilere de adaletsizlik payı düşüyorsa, bu sürdürülebilir bir şey değil. EYT’liler bu tepkilerinde haklıdırlar ve devlet makamında olanların görevi de bu haksızlığı gidermektir.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler