Anasayfa » Medya Haberleri » Mülakatta 60 alana 90.4 puan verdiler! OGM'ye tepkiler sürüyor...

Mülakatta 60 alana 90.4 puan verdiler! OGM'ye tepkiler sürüyor...

Mülakatta 60 alana 90.4 puan verdiler! OGM'ye tepkiler sürüyor...

Orman Genel Müdürlüğü'nün personel alımına yönelik yaptığı mülakatta verilen puanlara yönelik tepkiler sürüyor. CHP'li Barut, mülakatta 85 alana 60, 60 alana da 90,4 puan verildiğini öne sürdü.

Tarih :
Mülakatta 60 alana 90.4 puan verdiler! OGM'ye tepkiler sürüyor...

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Orman Genel Müdürlüğü’ne personel alımında; KPSS puanı düşük olanlara yüksek, puanları yüksek olanlara da çok düşük puan verilerek eleme yapılmasına tepki gösterdi.

85 ALANA 60, 60 ALANA 90.4 PUAN VERDİLER

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslenen Barut, “Torpil, kayırmacılık ve eşitsizliğe karşı, mülakat adaletsizliğiyle ilgili harekete geçmeye, bu eşitsizliği ortadan kaldırmaya çağırıyoruz” dedi.

Sosyal medyada da sınava ilişkin tepkiler dinmezken, KPSS puanı 85 olan adaya 60 mülakat puanı verilip, KPSS'si 77 olan adaya 59 mülakat puanı verilip elendiği; KPSS’si 60 olan mühendis adayına ise 90.4 mülakat puanı verilip başarılı sayıldığı ortaya çıktı.

“KİMSE TORPİL İSTEMESİN” DEMİŞTİ

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Bekir Pakdemirli’nin katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği sözleri anımsatan Ayhan Barut, şunları söyledi:

Orman Genel Müdürlüğüne 5 bin personel alımı yapılacağını duyuran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bin 200 Mühendis, 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru, 800 memur ve 300 şoför alınacağını söyledi. Alımların KPSS puanına göre sıralamayla olacağını belirterek ‘Kimse kapımıza tayin, terfi ve torpil istiyorum diye gelmesin, KPSS puanları ne ise ona göre yapılacak’ diyen Bakan Pakdemirli’nin mülakatı nasıl savunacağını merak ediyoruz.

 

Kaynak : Sözcu
Dilipak’tan 'suç duyurusu' açıklaması
Bir rezerv uyarısı da Dünya Bankası’ndan
Ön ödemeli konut almak isteyenlere 'yapı ruhsatı' uyarısı
İki kardeşin miras davası kanlı bitti!
Devlet Bahçeli'den 'erken seçim' açıklaması!
Erbakan Hoca'nın kardeşi Kemalettin Erbakan vefat etti
Bu kez Akşener çağrı yaptı!
Türkiye Kamu-Sen dört kişilik ailenin asgari geçim haddini 7 bin 733 lira hesapladı

Benzer Haberler