Anasayfa » İlan » Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Ünv. Eski hükümlü İşçi Alım İlanı

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Ünv. Eski hükümlü İşçi Alım İlanı

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Ünv. Eski hükümlü İşçi Alım İlanı

Tarih :
Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Ünv. Eski hükümlü İşçi Alım İlanı

ADANA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA ALPA RSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİ.İDARİ VE MALİ İŞL.DAİ.BAŞKANLIĞ
Son Başvuru Tarihi : 17 Şubat 2020
Yayınlanma Tarihi : 13 Şubat 2020

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:


A) Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:


1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde https://esube.iskur.gov.trtr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin KPSS'ye girmiş olmaları gereklidir.
4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
5) KPSS'ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

GENEL AÇIKLAMALAR:

 1. İlan edilen kadroya başvurusu sonucu hak kazanan adaylar, 657 Sayılı Kanunun 4/D maddesi ve 4857 Sayılı İş Kanunu Hükümleri çerçevesinde Eski Hükümlü Veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan kontenjanında sürekli işçi olarak istihdam edileceklerdir.
 2. Sürekli işçi kadrosuna yerleşen adayın ücreti Merkez Bütçeden ödenecektir.
 3. Ön lisans düzeyindeki sürekli işçi talepleri KPSS puanına tabidir.
 4. Aday listeleri ve diğer her türlü duyurular www.atu.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir.

İlan edilecek olan bu duyurular, tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adreslerine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

 1. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca; görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 2. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup, tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaklardır.
 3. Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan ve atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine, ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar arasından belirlenecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI:

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 1. 2527 Sayılı Türk soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş ve İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak,
 2. Son başvuru tarihi itibariyle, 18 yaşını tamamlamış olmak,
 3. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,
 4. Yönetmeliğin 4. maddenin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü veya 4. Maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde tanımlandığı şekilde terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olmak,
 5. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 6. Eski Hükümlü adaylar hakkındaki ilgili mevzuat hükümleri ile 2527 Sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak.
 7. KPSS sonucuna göre, açıklanan listede yer alan işçiler, kurumca belirlenecek mülakat sonucuna göre işe başlatılacak olup, www.atu.edu.tr internet adresinde sonuçların ilan edilmesinden sonra 5 (beş) iş günü içerisinde istenilen belgeler ile birlikte Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Şube Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen ve müracaat etmeyen adaylar hakkını kaybetmiş sayılırlar.

Bilgi için: Personel Daire Başkanlığı: 0(322) 455 00 13

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Beden İşçisi (Genel)

KişiselBilgiler

CinsiyetYaş AralığıBoy AralığıKilo Aralığı
Kadın 18--(17.02.2002 - - -
Erkek 18--(17.02.2002 - - -

Öğrenim Bilgileri

En Az Öğrenim Seviyesi Önlisans
En Fazla Öğrenim Seviyesi Önlisans

Sınav Bilgileri

Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP931

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : ÇATALAN CAD. GÜLTEPE MAH. 201/5
SARIÇAM
ADANA / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :ADANA /MERKEZ, SARIÇAM, ÇUKUROVA, İMAMOĞLU, ALADAĞ, YÜREĞİR, YUMURTALIK, TUFANBEYLİ, SAİMBEYLİ, POZANTI, KOZAN, KARATAŞ, KARAİSALI, FEKE, CEYHAN, SEYHAN

İrtibat Bilgileri

Adı Soyadı
Ünvanı
Telefon No03224550013
E-Posta

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 1
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı


Kaynak : SGK Rehberi
WhatsApp'tan ilk kısıtlama geldi
Seyahat karantinası nasıl uygulanacak? İşte tüm detaylar
'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmacısı Türkiye'yi gülümsetti
Pendik'te ambulansın camlarını kıran şüpheliler yakalandı
Zülfü Livaneli'nin koronavirüs test sonucu belli oldu
Virüsle savaşta 5 önemli tavsiye
ABD'deki emniyet birimlerinde Kovid-19 endişesi artıyor
THY yönetimi 3 aylık maaşlarından vazgeçti
Koronavirüsün merkezi İtalya’dan iyi haber geldi! 7-10 gün içinde...
Domates 1 liranın altına düştü, üretici tepkili
MHP’den hükümete çağrı: Virüs yayıyor, derhal durdurun
Koronavirüs testi pozitif çıktı! Kütahya’da bir köy karantinaya alındı
Doç. Dr. Şener: Koronavirüs nisan ayında tavan yapacak
Karantinadaki umreciler memleketlerine gönderiliyor
İçişleri, ticari taksilerin trafiğe çıkışlarını sınırlandırıyor
TBMM'de bu hafta neler görüşülecek?
DSÖ: Koronavirüs hava yoluyla bulaşmıyor
İtalyanlardan Putin'i çıldırtan haber!
Pazartesi günü başlıyor! İki günde 26 bin kişi başvurdu
MEB, EBA'da canlı sınıfla eğitime hazırlanıyor
Cahit Turhan hakkında kim ne yazdı? Neden görevden alındı?
Merkez Bankası'ndan koronavirüs sonrası kritik büyüme açıklaması
Koronavirüs nedeniyle ilk defa bir bebek hayatını kaybetti!
Diyanet İşleri Başkanlığından, "dijital arşiv" açıklaması

Benzer Haberler