Anasayfa » Taşeron » Kadro alan taşeronun %30'luk maaş zaferi!

Kadro alan taşeronun %30'luk maaş zaferi!

Kadro alan taşeronun %30'luk maaş zaferi!

Kadro alan taşeronun %30'luk maaş zaferi!

Tarih :
Kadro alan taşeronun %30'luk maaş zaferi!

Kadro alan taşeronun maaş zaferi! Asgari ücretin % 30 fazlasını kazandı

Kadro alan taşeronda yüzdelik fark zaferi

Taşeron şirketlerden 696 sayılı KHK ile genel idarelerde kadroya geçen işçiler YHK toplu iş sözleşmesi hükümlerine tabi tutulmuş ve taşeron olarak çalışırken imzaladıkları sözleşmelerinde yer alan asgari ücretin % fazlası (%20,30,40 vb.) ile çalışırken, kadro geçişinde bu hükümler iptal edilerek 4+4 şeklinde zam almışlardı.

TAŞERON SONRASI 2 YILLIK SÜREÇ

Kadro geçişi sonrası açılan davalardan yaklaşık 2 yıllık süreçte sevindiren haberi Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası duyurdu. Ekonomik olarak kamuda enflasyon farkı dahi almayan tek grup olan taşerondan geçen işçilere sevindiren haber yargıdan geldi.

%30 FAZLASI MAAŞA YANSIDI

Sendika yaptığı açıklamada bir üyeleri için asgari ücretin %30 fazlası fark ücreti davasını kesin olarak kazandıklarını ifade etti. Açıklamada maaş bordrosunun düzenlenerek maaş hesabına yatırıldığı da ifade edildi.

İşte sendikanın yaptığı o açıklama;

"Sendikamızın Hukuk Zaferi Somutlandı!

Hukuksuz bir şekilde gasp edilen yüzdelik farklarımızla ile ilgili olarak İzmir' de sendikamız üyesi Hasan ÖZTÜRK adına açmış olduğumuz ve temyiz yolu kapalı olarak kesinleşen mahkeme kararına istinaden, davaya konu olan asgari ücretin %30 fark ücreti hesaplanarak, Hasan ÖZTÜRK' ün günlük ücretine yansıtılmış ve bordrosu düzenlenerek maaş hesabına yatırılmıştır.

Karar kesin değil diyenlere, o para yatmaz diyenlere, yüzde farkı ile çalışan tüm işçilerimize emsal olan hukuk başarımızı tebrik edeceklerine karalamaya çalışanlara bir kez daha Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası işçinin emeği ve alınterinin yanında olduğunu göstermiştir."

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler