Anasayfa » Medya Haberleri » Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Özen'den İdlib açıklaması

Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Özen'den İdlib açıklaması

Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Özen'den İdlib açıklaması

Yeniakit.com.tr Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur'a konuşan AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkan Vekili Refik Özen, " İdlib'te yaşanan hadise, İdlib sürecinde artık bir milattır ve bundan sonraki süreçte daha farklı gelişmeler olacaktır." dedi.

Tarih :
Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Özen'den İdlib açıklaması
Taha Emre ÖZDEMİR yeniakit.com.tr
Suriye'deki gelişmelere ilişikn Yeniakit.com.tr Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur'a değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkan Vekili Refik Özen, "Türkiye artık kararları uygulayan değil, karar veren bir ülke konumunda. Dolayısıyla bu coğrafyada Türkiye'ye rağmen adım atılamayacağını, Türkiye'ye rağmen karar verilemeyeceğini sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün dünyaya göstermiş olduk." dedi.
'Amacımız sınır güvenliğimizi sağlamak'
"Biz hiçbir ülkenin toprak bütünlüğünde gözümüzün olmadığını ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunduğumuzu da ifade ediyoruz." diyen Özen, "Bizim Suriye'deki amacımız ülke olarak kendi güvenliğimizi sağlamak ve orada oluşturulacak barış koridoru ile ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin kendi vatanlarına rahatça dönebilmelerini sağlayabilmek." diye konuştu.
İdlib'de yaşanan gelişmelere de değik Refik Özen, şunları söyledi:
"İdlib meselesini eskiden beri özellikle Astana ve Soçi süreçlerinde de muhataplarımız Rusya ve İran ile görüştük. Oradaki masum insanların hayatlarının ciddi manada tehlikede olduğunu ve yeni bir göç dalgasıyla karşı karşıya kalabilme ihtimalimizi dile getirdik. Diyaloglarımızda maalesef istediğimiz neticeyi alamadık ve ikinci kez rejim tarafından yapılan saldırıda da kahraman askerlerimizi şehit verdik.
Bizim arzumuz masadaki diplomasiyle çözüme ulaşmak ama bunu diplomasiyle çözemezsek, arzu ettiğimiz neticeyi alabilmek için gereken adımlar neyse o adımları tek başımıza atarız. İdlib'te yaşanan hadise, İdlib sürecinde artık bir milattır ve bundan sonraki süreçte daha farklı gelişmeler olacaktır."

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler