Anasayfa » Emekli » Gelecek Partisinin Programında EYT var mı?

Gelecek Partisinin Programında EYT var mı?

Gelecek Partisinin Programında EYT var mı?

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun EYT'lilerle ilgili yaptığı açıklamaların ne kadar inandırıcı olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Tarih :
Gelecek Partisinin Programında EYT var mı?

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ufuk Karcı’nın moderatörlüğünde ‘Davutoğlu ile Samimi Cesur Gelecek’ programında soruları cevaplandıran Davutoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) konusunda çözüm bulunmasını istedi.

"ADALETSİZLİĞİN MALİYETİ DAHA FAZLA”

Medya Notu'nda yer alan habere göre Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

Vatandaşlarımız arasında bir adaletsizliğe yol açılmışsa, bunun maliyeti bütçe maliyetinden daha yüksektir. Mutlaka bir çözüm bulunması gerekir. Devlet vatandaşa bir taahhütte bulunmuşsa bunun yerine getirilmesi gerekiyor. Emeklilikle ilgili kriterler konulmuşsa ve bu kriterler bilinerek insanlar yola çıkmışsa, bu konuda hiçbir şeye takılmadan emekli olabilmeliler.

Parti kurulduktan sonra bu konuyu detaylı olarak ele aldık ve geliştireceğimiz çözüm önerisini kamuoyuyla paylaşacağız.

“PARAYI GEREKSİZ YERE HARCIYORSANIZ…”

EYT’lilerin toplam maliyetinden çok daha fazlasını gereksiz yerlere harcıyorsanız ve EYT’lilere de adaletsizlik payı düşüyorsa, bu sürdürülebilir bir şey değil. EYT’liler bu tepkilerinde haklıdırlar ve devlet makamında olanların görevi de bu haksızlığı gidermektir.

Gelecek Partisinin Programında EYT var mı?

Normal şartlar altında EYT ile ilgili bu kadar açıklama yapan siyasi bir liderin parti programında bu konuda bazı taahhütlerinin olması gerekir. Ancak, Gelecek Partisinin programında Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili tek kelimelik dahi açıklama yoktur. Parti programında olmayan bir hususta açıklama yapmak doğrusu inandırıcı gelmiyor. Davutoğlu'nun Başbakanlık yaptığı dönemde de EYT ile ilgili açıklama yapan bürokratlara ciddi uyarılar gelmişti. Yani Başbakanken dahi bu konuda hiçbir yeşil ışık yakmayan bir kişinin şuan yaptığı açıklamaların ne kadar inandırıcı olduğunu okuyucuların takdirine bırakıyoruz. Hem popülizme karşı çıkıp hem de popülist söylemler peşinde koşmak en hafif tabirle yakışıksızdır.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler