Anasayfa » Medya Haberleri » Ak Parti, grup toplantısını neden çarşamba günü yapıyor?

Ak Parti, grup toplantısını neden çarşamba günü yapıyor?

Ak Parti, grup toplantısını neden çarşamba günü yapıyor?

Ak Parti, haftalık grup toplantısını neden çarşamba günü yapıyor?

Tarih :
Ak Parti, grup toplantısını neden çarşamba günü yapıyor?

TBMM'de grubu olan siyasi partiler grup toplantılarını salı günleri yapıyor. Son iki haftadır toplantılarını çarşamba günü yapan Ak Parti, toplantılarının gününü neden değiştirdiği merak ediliyor...

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) grubu bulunan siyasi partilerin haftalık grup toplantıları uzun zamandan beri salı günleri gerçekleştiriliyor. Ak Parti Grup Toplantısı son iki haftadır çarşamba günü yapılıyor. Haftanın ilk grup toplantısı, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener başlayıp CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile sona eriyor. Ak Parti'de ise her salı muhalefetten önce yapılan grup toplantısının neden çarşamba gününe alındığı ise merak konusu oldu.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu değişikliği muhalefetin yoğun eleştirilerine cevap vermek için yaptığını belirten muhalefet milletvekilleri bu duruma tepkili. HDP Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Erdoğan‘ın kendisini diğer partilerden farklı yere konumlandırdığını söyledi.

"AK PARTİ SAVUNMAYA GEÇTİ"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Erdoğan’ın Ak Parti grup toplantısını çarşamba gününe almasına ilişkin, “Kendisini defans ve savunmaya çekme noktasına gelmesi, iktidarın uygulamalarının kamu vicdanında, kamuoyunda çok olumlu karşılanmadığını gördüklerinin işaretidir." dedi.

"MECLİS TEAMÜLLERİNE UYGUN DEĞİLDİR"

HDP Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki ise, “Kendisini her anlamda bambaşka bir yere koyan Cumhurbaşkanı, diğer partilerle aynı günde grup toplantısı yapmayı uygun görmüyor. Herhangi bir partinin başkanı olmadığını vurgulamak istiyor. ‘Diğer siyasi partiler salı yapabilir ama ben onlar gibi yapmam’ demek istiyor. Bu durum meclis teamüllerine uygun değildir” ifadelerini kullandı.

TBMM'deki siyasi partilerin grup toplantısı gün ve saatleri şöyle:

İyi Parti, salı, 09:45

MHP, salı, 10:45

HDP, salı, 12:45

CHP, salı, 13:30

Ak Parti, çarşamba, 11:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise haftalık basın toplantısını çarşamba günleri saat 12:00 Saadet Partisi Eğitim Merkezi'nde yapıyor.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler