Af da yok yapılandırma da! SGK ve Bağkur...

Af da yok yapılandırma da! SGK ve Bağkur...

Tarih :
Af da yok yapılandırma da! SGK ve Bağkur...
Bağkur primlerinden, idari para cezalarına, genel sağlık sigortası borcundan, vergi ve SGK borçlarına kadar kısaca tüm devlet borçlarına yeni bir yapılandırma kanunu bekleyen milyonlar 2020 yılı olması rağmen beklediklerini bulamadılar. TBMM'ye sunulan torba kanununda yapılandırma maddeleri yok.

2018 Yılında 7143 sayılı Kanunla birlikte borçlarında yapılandırmaya gidenler derin bir nefes almışken, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çıkan bir yapılandırma yasasına rekor başvuru olmuştu.
Malum yapılandırma ve af kanunlarına alışınca, 2019 yılında artan maliyetler, kur dengesizliği ve reel enflasyonla mücadele karşısında bir kez daha zor durumda kalanların beklentisi; devletin, vatandaşıyla işvereniyle yine barışarak bir nevi kolaylık sağlamasıydı.

Diğer taraftan, 7143 yapılandırmasından faydalananların büyük bir bölümünü de ilk taksit ödeme süresini kaçırdığından yapılandırması bozulmuş, bu sebeple borçları faiziyle birlikte geri gelmişti.
2019 yılı boyunca; bağkur primlerinden, idari para cezalarına, genel sağlık sigortası borcundan, vergi ve SGK borçlarına kadar kısaca tüm devlet borçlarına yeni bir yapılandırma kanunu bekleyen milyonlar 2020 yılı olması rağmen beklediklerini bulamadılar.

Yazının devamı için tıklayınız

Kaynak : Vatan
Kırıkkale Valisi 'nden koronavirüs açıklaması
Haluk Levent'in başlattığı kampanyaya destek yağdı
Fuat Oktay, Yozgat'ta karantina altındaki köyle ilgili bilgi aldı
Katar'da koronavirüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti
Trump çark etti! Karantina sinyali verdi
İtalya'daki can kaybı 10 bin 23'e çıktı
EKPSS ne zaman yapılacak?
Ak Parti'li İsmail Tamer 'test kiti' iddialarına nasıl cevap verdi?

Benzer Haberler