Anasayfa » Medya Haberleri » Virüsle savaşta 5 önemli tavsiye

Virüsle savaşta 5 önemli tavsiye

Virüsle savaşta 5 önemli tavsiye

Tarih :
Virüsle savaşta 5 önemli tavsiye
Korona virüs ile mücadele için uzman tavsiyeleri: Egzersiz yapın, sigarayı bırakın, sağlıklı beslenin, gece iyi uyuyun, alkolden kaçının.
Tıp uzmanları, korona virüsle mücadeleye sağlıklı ve formda kalarak hazırlanmak gerektiğini söyledi. Perioperatif Bakım Merkezi'ndeki (CPOC) uzmanlar, sağlıklı beslenmenin de Kovid-19 hastalığını ağır geçirme riskini azalttığını belirtiyor. Uzmanlar ayrıca, egzersiz yapılmasını, alkolden kaçınılmasını ve sigaranın bırakılmasını tavsiye ediyor.

Kraliyet Anestezistler Topluluğu'nun girişimiyle kurulan ve farklı uzmanlıklardan tıp doktorlarının, ameliyat olan hastaların bakımını ve aldıkları sonuçları geliştirmek için birlikte çalıştığı bir inisiyatif olan Bakım Merkezi bu tedbirlerin, virüs kapılması durumunda yoğun bakımda tedavi görme olasılığını azalttığını vurguluyor.

CPOC Direktör Yardımcısı ve ortopedi cerrahisi uzmanı Scarlett McNally, enfeksiyondan kaçınmak için "birçok önemli tavsiyede bulunulduğunu" ancak virüsün bulaşmasına hazırlığın önemine az değinildiğini söyledi. Uzmanlar tempolu egzersizi, sigaranın bırakılmasını, iyi beslenmeyi, psikolojinin korunmasını ve alkolden kaçınılmasını tavsiye ediyor.

Sağlık sistemini daha fazla baskı altına alabilecek başka hastalıkların ortaya çıkma riskini azaltmak için de harekete geçilmesi öğütleniyor. McNally, özellikle risk grubundakilerin egzersize başlamaları çağrısında bulunuyor ve "böylece virüse yakalanırlarsa, yoğun bakıma ihtiyaç duyma ihtimalleri azalır" diyor.

McNally salgının başladığı Çin'deki uzmanların "tıbbi sorunları olan ve fiziksel performansı düşük insanların, Kovid-19'a yakalandıklarında daha kötü bir sonucun ortaya çıkması ihtimalinin beş kat, sigara içenlerinse üç kat arttığını tespit ettiğini" söyledi.

İngiltere hükümetinin Baş Tıp Danışmanı Prof. Chris Whitty, daha önce sigara içmenin "sağlıklı insanları tehdide daha açık hale getirdiğini" söylemiş ve sigarayı bırakmak için "çok iyi bir an" olduğunu vurgulamıştı.

  Kaynak;Finansgündem

Kaynak : SGK Rehberi
Canan Karatay'a kötü haber! Tavuk döner kazandı
Kovid hastasına ziyaret yaktı!
Erdoğan bakanlardan rapor istedi
Yargıtay sekiz dairesini kapattığını duyurdu
'Kıdemi kuşa çevirecekler'
Ziraat'ten milyonlara kredi kolaylığı!
Kan grubu '0' olana virüste iyi haber
Türkiye'nin devleri, işçi alımında gaza basıyor
Asıl savaş internette
Survivor elemeye damga vuran an! Sercan, Barış'ın yanına gelince...

Benzer Haberler