Anasayfa » Medya Haberleri » Karamollaoğlu tavsiye etmişti! Erdoğan tavsiyeye uydu

Karamollaoğlu tavsiye etmişti! Erdoğan tavsiyeye uydu

Karamollaoğlu tavsiye etmişti! Erdoğan tavsiyeye uydu

Karamollaoğlu tavsiye etmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan tavsiyeye uydu

Tarih :
Karamollaoğlu tavsiye etmişti! Erdoğan tavsiyeye uydu

Karamollaoğlu tavsiye etmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan tavsiyeye uydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun koronavirüs salgını sürecine ilişkin vermiş olduğu tavsiyeye uydu. Söz konusu karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayın ile vatandaşlara seslenmişti. Karamollaoğlu, koronavirüs salgını süreci ve bu süreçte sosyal ve ekonomik alanda alınması gereken önlemler ile ilgili partilerinin görüşlerini paylaşmıştı. Gerçekleşen yayında önemli değerlendirmeler yapan Karamollaoğlu, hükümete önemli tavsiyelerde bulunmuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun koronavirüs salgını sürecine ilişkin olarak hükümete verdiği tavsiyelerden biri de belediyelere kaynak aktarımı konusundaydı.

Karamollaoğlu, yerel yönetimlerin krizle mücadelede vatandaşlarla en yakın ve en etkin iletişim ve çözüm merkezleri olduğunu dile geirmişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu krizle mücadelede yerel yönetimler, vatandaşlarımızla en yakın ve en etkin iletişim ve çözüm merkezleridir. Bu nedenle krizle mücadelede belediyeler önemli görevler üstlenmektedir. Salgınla daha etkin bir mücadele için, belediyelere ilave kaynaklar aktarılmalıdır."

ERDOĞAN KARAMOLLAOĞLU'NUN TAVSİYESİNE UYDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun koronavirüs salgını sürecine ilişkin vermiş olduğu tavsiyeye uydu.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla, belediyelere koronavirüs salgını ile mücadelede kaynak sağlandı.

Belediyeler, il özel idareleri ve bunlara bağlı kuruluşların borçlarına karşılık genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylardan 3 ay kesinti yapılmayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, nisan, mayıs ve haziran genel bütçe vergi gelirlerinden ödenecek paylar için kesinti oranı yüzde sıfır olacak.

Belirtilen süre sonunda, kesinti oranları geçici 12'nci maddede yer alan hükümler çerçevesinde uygulanmaya devam edecek.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler