Anasayfa » Medya Haberleri » Koronavirüs tedavisi gören 8 aylık hamile kadın şehit oldu!

Koronavirüs tedavisi gören 8 aylık hamile kadın şehit oldu!

Koronavirüs tedavisi gören 8 aylık hamile kadın şehit oldu!

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yaşayan ve kocası ile birlikte korona virüs nedeniyle tedavi altına alınan 8 aylık hamile kadın hayatını kaybetti, bebeği ise ameliyatla kurtarıldı.

Tarih :
Koronavirüs tedavisi gören 8 aylık hamile kadın şehit oldu!
Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan Recep Aydın ve 8 aylık hamile olan eşi Betül Aydın'ın (38), kaldırıldıkları Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı.
Hamile kadın müdahalelere rağmen kurtarılamadı
Hastanede tedavi altında alınan çiftten kronik bronşit hastası olduğu öğrenilen Betül Aydın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Bebek kurtarıldı
Betül Aydın’ın 8 aylık bebeği ise ameliyatla kurtarıldı. Bebek, kuvöz ile İstanbul’da bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı.
Babanın tedavisi sürüyor
Betül Aydın’ın cenazesi ise yapılan işlemlerinin ardından, Kartepe ilçesinde bugün toprağa verildi. Betül Aydın’ın eşi Recep Aydın’ın ise Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Hamileyken ölen kadınlar şehit sayılıyor
İslam'da hamile bir kadının herhangi bir sebepten dolayı ölmesi nedeniyle şu Hadis-i Şeriflere göre şehit sayılıyor:
"Hamile iken, doğururken veya lohusa iken ölen müslüman kadın şehittir." [Taberani]
"Müslüman kadın, hamilelikten doğuma kadar ve çocuğu memeden kesene kadar Allah yolundaki mücahid gibi olup ölürse şehit sevabı verilir." [Taberani]

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler