Anasayfa » Medya Haberleri » Türkiye ne zaman normale döner? Tarih verdi

Türkiye ne zaman normale döner? Tarih verdi

Türkiye ne zaman normale döner? Tarih verdi

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan tarih verdi: Türkiye ne zaman normale döner?

Tarih :
Türkiye ne zaman normale döner? Tarih verdi

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan tarih verdi: Türkiye ne zaman normale döner?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de koronavirüs vakasının ilk kez görüldüğü 11 Mart’tan önceki döneme dönüşün en az 1 yıl süreceğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs salgınıyla mücadele için kurulan Bilim Kurulu’nun üyelerinden Prof. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de vakanın ilk kez görüldüğü 11 Mart’tan önceki döneme dönüşün en az 1 yıl süreceğini belirtti.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Mehmet Ceyhan, “Normale ne zaman döneceğiz” sorusunu şöyle cevapladı:

"Hızı yavaşlatmak için önümüzdeki beş gün kritik. Gevşek olursak vaka sayısını kontrol edemeyiz. Önümüzde uzun bir süre var. Buna kesin bir tarih biçmek doğru değil. Ancak bu iş bir ayda, iki ayda hallolmaz. Dünyada salgın bitmeden, biz kendimizi kontrol altına alsak bile kısıtlamalarla yaşayacağız. 11 Mart’tan önceki döneme hemen dönemeyiz. 11 Mart’tan önceki döneme bir yıldan önce dönemeyiz. Salgın dünyada sürdüğü sürece gevşemememiz gerekiyor. Hayat tarzlarımızı değiştireceğiz."

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler