Anasayfa » Medya Haberleri » 3 aylık temel ihtiyaç desteğine kimler başvurabilir?

3 aylık temel ihtiyaç desteğine kimler başvurabilir?

3 aylık temel ihtiyaç desteğine kimler başvurabilir?

Temel ihtiyaç desteğine kimler başvurabilir? Temel ihtiyaç desteği nedir?

Tarih :
3 aylık temel ihtiyaç desteğine kimler başvurabilir?

Temel ihtiyaç desteğine kimler başvurabilir? Temel ihtiyaç desteği nedir?

Türkiye'de kamu bankaları vatandaşlara 3 ay temel ihtiyaç desteği sağlanacağını açıkladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hane halkı geliri 5 bin TL'nin altında olan ailelere kredi desteği verecek. Peki temel ihtiyaç desteği nedir, kimler başvurabilir?

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın temel ihtiyaç kredisi desteğinde maksimum 10 bin lira kullanılabilirken 6 ay ödemesiz ve 36 ay vade imkanı sunulacak. ‘Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi’ne 1 Nisan Çarşamba günü başvurulabilecek. İşte temel ihtiyaç desteği detayları…

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ NEDİR?

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Tüm firmalara çağrıda bulunan Albayrak, şu ifadeleri kullandı;

*Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz.

*Tüm firmaları, çalışanları için ‘ücretsiz izin’ yerine bu ödeneğe başvurmaya çağırıyoruz.

Ekonomik İstikrar Kalkanı adımları kapsamında tüm kurumlarımızla, vatandaşımızın ihtiyaçlarına destek olmayı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda kamu bankalarımızla aylık 5 bin TL’nin altında geliri olan tüm vatandaşlarımız için Temel İhtiyaç Desteği’ni devreye aldık.

MAKSİMUM 10 BİN LİRALIK DESTEK

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geliri aylık 5.000 TL altında olan bireysel müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatıyor.

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, konu ile ilgili ortak açıklama yaptı.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler