Anasayfa » Medya Haberleri » Son Dakika: Koronavirüsü ciddiye almayıp dalga geçen devlet başkanı acı haberi duyurdu

Son Dakika: Koronavirüsü ciddiye almayıp dalga geçen devlet başkanı acı haberi duyurdu

Son Dakika: Koronavirüsü ciddiye almayıp dalga geçen devlet başkanı acı haberi duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünya çapında vaka sayısı 801 bini, ölü sayısı 38 bini geçti. İran ve İspanya son 24 saatte artan vaka ve ölüm sayılarını açıklarken, en başından beri salgını ciddiye almayan Belarus Devlet Başkanı, ülkesinde vaka sayısının arttığını ve ilk ölümün gerçekleştiğini duyurdu. İşte salgında bugün yaşanan gelişmeler...

Tarih :
Son Dakika: Koronavirüsü ciddiye almayıp dalga geçen devlet başkanı acı haberi duyurdu
Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan tip coronavirüs (Covid-19) nedeniyle şu ana kadar 38 bin 749 kişi hayatını kaybetti.

Vaka sayısı 801 bin 61 olurken, hastalığa yakalanan ve iyileşenlerin sayısı ise 172 bin 317...

KORONAVİRÜSÜ CİDDİYE ALMAYAN DEVLET BAŞKANI ACI HABERİ DUYURDU: ÜLKEDE İLK ÖLÜM

- Koronavirüs pandemisinde bilanço artıyor. Belarus Devlet Başkanı Alexandr Lukaşenko, ülkede virüs kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. Ülkede tespit edilen koronavirüs vaka sayısı ise 152'ye yükseldi. Öte yandan Lukaşenko, geçtiğimiz günlerde salgınına ilişkin herhangi bir önlem almayacaklarını belirterek, "Olur böyle şeyler. En önemlisi panik yapmamaktır" sözlerini kullanmıştı.

Dün de, koronavirüs salgınına aldırış etmeden hokey maçına çıkıp şu açıklamayı yapmıştı: "İşte koronavirüs için tedavi burada. Ayaklarının üzerinde ölmek, dizlerinin üstünde yaşamaktan daha iyidir. Anlamıyorum, burada virüs yok. Uçtuğunu görüyor musunuz? Ben de görmüyorum. Burası bir hokey sahası, sağlık için en iyisi. Burası herhangi bir spor sahasından daha iyi. Burası virüsün gerçek tedavisinin olduğu yer."

İSPANYA VE İRAN'DAN YENİ BİLANÇOLAR GELDİ

- İspanya'da Kovid-19 salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 849 kişi artarak 8 bin 189'a, vaka sayısı ise 85 bin 195'ten 94 bin 417'ye yükseldi.

- İran'da son 24 saatte yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 141 kişi artarak, 2 bin 898'e, vaka sayısı ise 41 bin 495'ten 44 bin 284'e yükseldi.

- Rusya’daki koronavirüs vakalarının sayısı son 24 saatte 500 artarak 2 bin 337’ye yükseldi.

- Güney Afrika ülkesi Bostwana'da ilk koronavirüs vakaları görülürken Tanzanya'da da salgın kaynaklı ilk can kaybı yaşandı.

AVRUPA VE İSRAİL'DE SON DURUM

- Almanya'da koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 541’e yükselirken; ülkedeki vaka sayısı 62 bin 435 olarak açıklandı.

- İsrail'de koronavirüs nedeniyle 2 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 18'e yükseldi. Ülkedeki vaka sayısı ise 4 bin 831....

- İngiltere'de 5 Türk daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ülkedeki toplam can kaybı bin 415'e yükseldi. Ülkedeki vaka sayısı ise 20 bine dayandı.

- Fransa’da ölü sayısı 3 bini vaka sayısı 44 bini geçti.

- Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) 1 kişinin daha salgın nedeiyle hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısı 7'ye çıktı. Toplam korona virüs vaka sayısının 230...

- Japonya’da koronavirüs vaka sayısı 2 bin 719'a ulaştı.

- Filistin'de koronavirüs vaka sayısı 116'ya yükseldi.

- Brezilya 159 ölümü ve 4 bin 579 vakayı doğruladı.

- Avustralya'da, Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 19’a, vaka sayısı 4 bin 514’e yükseldi.

- Myanmar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti.

Kaynak : Haber7

Benzer Haberler