Anasayfa » Medya Haberleri » Umreden dönemeyen Türkler zor durumda!

Umreden dönemeyen Türkler zor durumda!

Umreden dönemeyen Türkler zor durumda!

Umreden dönemeyen Türkler zor durumda!

Tarih :
Umreden dönemeyen Türkler zor durumda!

Umreden dönemeyen Türkler zor durumda! Yetkililere çağrı yaptılar

Gazeteci İsmail Saymaz tarafından paylaşılan videoda umre için gittikleri kutsal topraklardan dönemeyen Türk vatandaşları yetkililerden acil yardım talebinde bulundu.

Gazeteci İsmail Saymaz, umre için kutsal topraklara gidip koronavirüs salgını nedeniyle geri dönemeyen Türk vatandaşlarının videosunu yayınladı.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştığı videoda Mekke'deki Ghadeer Ajyad ve Mercan otellerinde karantinada zor durumda olan ve sayıları 360'ı bulan umreciler, Türk makamlarından acil yardım talebinde bulundu.

Ayrıca kendi imkanlarıyla çektikleri videoda hijyenik olmayan otel şartlarında zor durumda olduklarını söyleyen Türk vatandaşları, yetkililerden acil olarak Türkiye'ye getirilmeleri için çağrıda bulundu.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan İsmail Saymaz ise "Umre’ye gidip koronavirüs nedeniyle Mekke’de bırakılan 360 insanımız yaklaşık 2 haftadır Ghadeer Ajyad ve Mercan otellerinde karantinada. Vatandaşlarımıza deterjan verilmiyor, önlerine kötü yemekler konuyor. Hepsi yaşlı. Otelde video çekip bana yolladılar. Türkiye yakışıyor mu?" şeklindeki ifadeleri kullandı.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler