Anasayfa » Medya Haberleri » Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım

Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım

Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım

Ankara Üniversitesi:- "Prof. Dr. Aykut Özkul, koronavirüse karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardı"- Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş:- "Arkadaşlarımı kutluyorum inanıyorum ki devamı da var, dahası da olacak"

Tarih :
Türk bilim insanı başardı! Koronavirüs aşısında ilk adım
Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Aykut Özkul'un yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan "SARS-COV-2 virüsünün izolasyonu"nu başardığı açıklandı.
Üniversitenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Prof. Dr. Aykut Özkul'un çalışmalarına ilişkin bilgi verildi.
Açıklamada, "Üniversitemiz Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, koronavirüse karşı (Kovid-19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardı." ifadesi kullanıldı.
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de Twitter hesabından, "Arkadaşlarımı kutluyorum inanıyorum ki devamı da var, dahası da olacak." değerlendirmesini yaptı.

Ankara Üniversitesindeki çalışmanın Biyoteknoloji Enstitüsü ile Veteriner Fakültesi Viroloji Laboratuvarlarında yürütüldüğü öğrenildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Gurbette büyük acı
Son dakika...15 ile kısıtlama geldi! İşte genelgenin detayları...
Bakan Koca'dan, bu fotoğrafı eleştirdi
Bin 379 hakim ve savcı ataması yapıldı
Bilim Kurulu Üyesi açıkladı: Maske kullanımı ne zaman bitecek?
5 Haziran 2020 tarihli atama kararı yayımlandı
5 Haziran 2020'den önemli gündem başlıkları

Benzer Haberler