Anasayfa » Medya Haberleri » Kırmızı ete zam var mı? Sevindiren açıklama geldi

Kırmızı ete zam var mı? Sevindiren açıklama geldi

Kırmızı ete zam var mı? Sevindiren açıklama geldi

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı "" açıklamasında bulundu.

Tarih :
Kırmızı ete zam var mı? Sevindiren açıklama geldi
Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını süresince kırmızı ete zam yapılmayacağını açıkladı. Yardımcı, "Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor, kimse itibar etmesin, tedirgin de olmasın." dedi.
Aynı zamanda Antalya Kasaplar Odası Başkanı da olan Osman Yardımcı, basına yaptığı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında federasyon olarak Türkiye genelinde mezbahaları çok titiz dezenfekte ettiklerini söyledi.
Kırmızı et bağışıklığı güçlendiriyor
Antalya'da da tedbirler kapsamında hummalı çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Yardımcı, insan sağlığının önemli olduğunu, her kesimden sonra gerekli dezenfeksiyonun özenle yapıldığını dile getirdi.
Tüm kasaplarda sosyal mesafe düzenine göre satış yapıldığını anlatan Yardımcı, kırmızı etin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli olduğunu vurguladı.
"Herkese yetecek kırmızı et var, fazla fazla almaya gerek yok"
Yardımcı, etin hijyenik koşullarda tüketilmesinin önemine dikkati çekerek, "Herkese yetecek kırmızı et var, fazla fazla almaya gerek yok. Sanki bitecekmiş gibi, 'Alıp, dolaba koyayım' mantığı var. Herkes ihtiyacından fazlasını almaya çalışıyor, buna gerek yok. Müşterinin talebi neyse veriyoruz." ifadesini kullandı.
"Salgın geçene kadar kırmızı ete zam yok"
Bu süreçte fiyat artışı olacağı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Yardımcı, "Koronavirüs salgını sürecinde kırmızı ete zam yok. Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor, kimse itibar etmesin, tedirgin de olmasın. Esnafımız, vatandaşımızın hizmetinde. Kırmızı et fiyatlarıyla ilgili bonfile ve pirzola baz alınmasın, vatandaşımız daha çok kıyma ve kuşbaşı tüketiyor." diye konuştu.
Kırmızı etin A, B, D, fosfor, kalsiyum ve kan hücrelerini yenilediğini vurgulayan Yardımcı, günlük 150 gram et tüketilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler