Anasayfa » İşveren » SGK'nın işverenlere duyurusu

SGK'nın işverenlere duyurusu

SGK'nın işverenlere duyurusu

Tarih :
SGK'nın işverenlere duyurusu

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 


İŞVERENLERİN E-POSTA ADRESLERİNİ KURUMA BİLDİRMELERİ HAKKINDA DUYURU

Bilindiği üzere, E-Ödenek Programının kapsamı ve mahiyetine ilişkin hususları açıklamak ve programın işleyişi hakkında yapılması gereken iş ve işlemleri belirlemek üzere 03/08/2012 tarihli ve 2012/28 sayılı Genelge yayınlanmıştır.

Söz konusu Genelgenin “B) İşveren Modülü başlıklı bölümünde; “çalışılmadığına dair bildirimin süresinde yapılması için Kurum tarafından işverenlere e-posta gönderilecektir. Eposta gönderilebilmesi için işverenlerin e-posta adreslerini Kuruma bildirmeleri gerekmektedir.

İşverenlerin elektronik posta adreslerini Kuruma ulaştırmaları hakkında bildirilecek son tarih 01/10/2012 olup, bu tarihe kadar 2011/50 sayılı Genelgenin çalışılmadığına dair bildirimle ilgili hükümlerinin uygulanmasına devam edilecektir” ifadesine yer verilmiştir.

Anılan Genelgede belirtilen son tarih 31.12.2012 tarihine kadar uzatılmıştır. Bu tarihe kadar Kurum tarafından işverenlere çalışılmadığına dair bildirimin yapılması için yazılı tebligat gönderilmeden idari para cezası uygulanmayacaktır.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler