Anasayfa » Medya Haberleri » Aktaş ''Cin şişeden çıktı... seçime gidecekler'

Aktaş ''Cin şişeden çıktı... seçime gidecekler'

Aktaş ''Cin şişeden çıktı... seçime gidecekler'

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Saadet Partili isim erken seçim tarihi verdi

Tarih :
Aktaş ''Cin şişeden çıktı... seçime gidecekler'

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Saadet Partili isim erken seçim tarihi verdi

Aktaş, ''Cin şişeden çıktı. Kendi belirledikleri şartlarda seçime gidecekler.  6 Nisan 2018'de “erken seçim olmayacak” deyip 18 Nisan 2018'de erken seçim çağrısı yaptığını unutmayalım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Çarşamba’dan itibaren bizzat sahaya inerek, milletimize gidecek kendimizi anlatacak, onun da derdini dinleyeceğiz açıklamasının ardından Saadet Partili Ali Aktaş, erken seçim tarihi vererek, “12 Temmuz Pazar olmak üzere Temmuz ve Ağustos aylarında seçim yapılabilir. Muhalefet her an seçime hazır olmalı. Puslu havaya giriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferans yöntemiyle AK Parti İstanbul İl Teşkilatı Toplantısına katıldı. Erdoğan, dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, yaptığı açıklamasında “Yarından tezi yok, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde telefonla ulaşarak, çarşambadan itibaren de bizzat sahaya inerek, milletimize gidecek kendimizi anlatacak, onun da derdini dinleyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın bu sözleri “erken seçim” mesajı olarak değerlendirilirken, Saadet Parti yöneticisi Ali Aktaş ise erken seçim iddiasında bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Ali Aktaş, ''Erken Seçim, açıklandıktan en az 45, en fazla 90 gün sonra yapılabiliyor. Çarşamba günü Meclis’i acele toplayıp karar alırlarsa en erken 12 Temmuz Pazar olmak üzere Temmuz ve Ağustos aylarında seçim yapılabilir. Muhalefet her an seçime hazır olmalı. Puslu havaya giriyoruz” dedi.

“ERDOĞAN, KİTLESEL OY ERİMESİNİ DURDURMAYI DÜŞÜNMÜŞ OLMALI”

Erdoğan 66 yaşında. Şöyle planlıyor olabilir diyen Aktaş, ''‘Kazanırsam Anayasanın 116. Maddesi (Cumhurbaşkanının ikinci döneminde Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir) 3. Kez aday olma hakkı tanıyor. O zamana Allah kerim. Böylece hem Davutoğlu'nun ve Babacan'ın daha fazla oy bölmesinin önüne geçmeyi ve hem de soluğu ensemizdeki büyük ekonomik krizde daha kitlesel oy erimesini durdurmayı ya da ötelemeyi düşünmüş olmalı Erdoğan'' ifadelerini kullandı.

“SEÇİME GİDECEKLER”

Aktaş, ''Cin şişeden çıktı. Kendi belirledikleri şartlarda seçime gidecekler.  6 Nisan 2018'de “erken seçim olmayacak” deyip 18 Nisan 2018'de erken seçim çağrısı yaptığını unutmayalım. Üstelik bu kez Meclis kararına da ihtiyaç yok, Erdoğan yeni anayasaya göre kendi kararıyla ülkeyi seçime götürebiliyor'' dedi.

Ali Aktaş, erken seçim için tarih hesaplamasını şöyle yaptı:

“Erken Seçim, açıklandıktan en az 45, en fazla 90 gün sonra yapılabiliyor. Çarşamba günü Meclis’i acele toplayıp karar alırlarsa en erken 12 Temmuz Pazar olmak üzere Temmuz ve Ağustos aylarında seçim yapılabilir. Muhalefet her an seçime hazır olmalı. Puslu havaya giriyoruz.”

GÜNÜN ÖNEMLİ EKONOMİ HABERLERİ(Haberin üzerine Tıklayınız)

---*Altına hücum var! Vatandaşın bankalarda ne kadar altını var? haberi için Tıklayınız

---*Milyonlarca araç sahibine müjde! İki önemli değişiklik

---*'Bayram sabahı vergi koymak hangi inanca sığar?'

---*Devlet ve vatandaş hücum ediyor: Türkiye’de böyle bir şey hiç olmamıştı


Kaynak:Yeniçağ

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler