Anasayfa » Medya Haberleri » Belediye işsizlere karşılıksız 1.000 TL yardım yatırdı!

Belediye işsizlere karşılıksız 1.000 TL yardım yatırdı!

Belediye işsizlere karşılıksız 1.000 TL yardım yatırdı!

Belediye karşılıksız 1.000 TL yardım yatırdı!

Tarih :
Belediye işsizlere karşılıksız 1.000 TL yardım yatırdı!

Balıkesir’in Burhaniye İlçe Belediyesi, salgın nedeniyle mağdur olan, iş yerlerini kapatan ve işsiz kalan vatandaşlar için bin TL nakdi yardım yaptı.

İŞSİZ KALAN VE İŞYERİNİ KAPATANLARA

Corona virüsü dolaysıyla mağdur olarak işyerlerini kapatmak zorunda kalan ve işsiz kalan vatandaşlar için Burhaniye Belediyesi karşılıksız bin TL nakdi yardım yaptı.

Yaklaşık 3 aydır ülkeyi etkisi altına alarak bir çok mağduriyete sebep olan Corona virüs salgınından dolayı Burhaniye Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan nakdi yardımlar esnafa ve işsiz vatandaşlara ödenmeye başlandı. Toplanan nakdi yardımlar yaklaşık 800 esnafa ve işini kaybeden vatandaşların banka hesaplarına yatırıldı.

800 KİŞİNİN BANKA HESABINA 1.000 TL YATIRILDI

Belediyeye müracaat eden ve gerekli şartları sağlayan yaklaşık 800 vatandaşın başvuruları üzerine Burhaniye Belediyesi bayram öncesi bin Tl olan nakdi ödemeleri başvuru sahiplerinin banka hesap numaralarına yatırdı.

Burhaniye Belediyesi bin Tl olarak yaptığı nakdi yardımlarının yanı sıra ilçedeki tüm ihtiyaç sahiplerine 3500 paket gıda yardımı da yaparak gerek ramazanda gerekse Pandemi de vatandaşların mağduriyetini gidermek için çalıştı.

Nakdi yardımlarla alakalı açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler şunları söyledi. “Burhaniyeliler olarak bu zor zamanlarda güzel çalışmalara imzalar atıyoruz. Duyarlılığın ve dayanışmanın en güzel örneğini bu kampanyamızla tüm ülkeye gösteriyoruz. Bağış kampanyamız gerçek anlamda virüsten dolayı mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını bir nebzede olsa saracak. Bağışlanan her kuruş ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı. Birlikte hep beraber güzel günlere yürüyoruz. Kampanyamız devam ediyor. Ben gösterdikleri sorumlulukla kampanyamıza katkı sunan tüm bağışçılarımıza Burhaniyeli hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ EKONOMİ HABERLERİ(Haberin üzerine Tıklayınız)

---*Altına hücum var! Vatandaşın bankalarda ne kadar altını var? haberi için Tıklayınız

---*Milyonlarca araç sahibine müjde! İki önemli değişiklik

---*'Bayram sabahı vergi koymak hangi inanca sığar?'

---*Devlet ve vatandaş hücum ediyor: Türkiye’de böyle bir şey hiç olmamıştı

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler