2. dalga uyarısı 'Yeniden başlayanlar gelecekle kumar oynuyorlar'

2. dalga uyarısı 'Yeniden başlayanlar gelecekle kumar oynuyorlar'

Virüste 2. dalga için uyardı 'Yeniden başlayanlar gelecekle kumar oynuyorlar'

Tarih :
2. dalga uyarısı 'Yeniden başlayanlar gelecekle kumar oynuyorlar'

Virüste 2. dalga için uyardı 'Şimdi yeniden başlayanlar gelecekle kumar oynuyorlar'

‘Çok aptalmışız’ diyen Lyon Başkan Aulas’a yanıt: ‘Sonunda göreceğiz aptal mıyız, değil miyiz’

Fransa'da futbolcular sendikasının başkanı Philippe Piat, Olympique Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas'ın iptal kararı hakkındaki "Çok aptalmışız" yorumuna cevap verdi. Piat, "Sonunda göreceğiz aptal mıyız, değil miyiz" derken ikinci dalga ihtimaline dikkat çekerek "Şimdi yeniden başlayanlar gelecekle kumar oynuyorlar" dedi.

Fransa’da futbolcular sendikasının başkanı Philippe Piat, Fransa’da Ligue 1 ve Ligue 2’nin iptal edilmesi kararını “Çok aptalmışız” şeklinde eleştiren Olympique Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas’a yanıt verdi.

L’Equipe’e konuşan Piat, “Sonunda göreceğiz aptal mıyız, değil miyiz” derken kararı şöyle savundu: “Doğru, herkes başlarsa, ‘Fransa neden başlamadı’ diye sorulabilir. Ancak İspanya’da hangi koşullarda oynayacaklarını bilmiyorum bizim kadar dikkatliler mi bilemem.”

Piat şöyle devam etti: “Burada düzenli olarak test edileceğimizin bir garantisi yoktu ve nüfüsun bir kısmının önüne geçip, ‘ayrıcalıklı’ olarak görülmek riskini alamazdık. Ayrıca oyuncularımız pozitif çıkarsa ne olacak!”

‘İkinci dalga bir soru işareti olarak duracak’

Bununla birlikte salgının ikinci dalgasının yaşanabileceğinin de altını çizen Piat, “Covid-19’un ilk dalgasını geride bıraktığımızı hissediyorum. Ancak ikinci dalga her zaman soru işareti olarak duracak. Şimdi yeniden başlayanlar gelecekle kumar oynuyorlar” sözleriyle açıklamasını noktaladı.

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler