Anasayfa » Medya Haberleri » Kadro için harekete geçtiler! Sözleşmelilerden yeni adım

Kadro için harekete geçtiler! Sözleşmelilerden yeni adım

Kadro için harekete geçtiler! Sözleşmelilerden yeni adım

Sözleşmeli personel de 'Yeni Normal' istiyor. Sözleşmeli personel Bakanlıkları şikayet etti! 'Yeni Normal' istiyor

Tarih :
Kadro için harekete geçtiler! Sözleşmelilerden yeni adım

Normalleşme sürecinin kamu ve özel sektörde 1 Haziran itibariyle başlamasıyla birlikte kamuda sorunlar da tekrar gündeme geliyor. Yıllardır sözleşmeli personelin sorun ve talepleri dile getirilmesine rağmen bir türlü tam anlamıyla sorunun çözülmediği, aksine hala sözleşmeli yeni ilanların yapılmasıyla birlikte daha karmaşık hale gelen sözleşmeli çalışamada yeni adım Kamu Sen'den geldi.

ADALETSİZLİĞİ KAMU DENETÇİLİĞİ'NE TAŞIDILAR

Türkiye Kamu-Sen sözleşmeli personelin yaşadığı sıkıntıları bir kez daha gündeme getirmek üzere Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuruda bulundu. Yıllardan beri sözleşmeli personelin sorun ve taleplerini her platformda gündeme taşıyan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaşanan adaletsizliği bu kez de Ombudsman’a taşıdı.

KAHVECİ: SÜRELİ, SÜRESİZ SÖZLEŞMELİ AYRIMINA SON VERİLMELİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Kamu hizmetlerinin yürütülmesinde adaletsizliği ortaya çıkaran, güvencesiz bir istihdam biçimi olan sözleşmeli istihdam modeline son verilmesine yönelik çağrılarımızı sürekli olarak dile getirdik.

Süreli ve süresiz sözleşmeli gibi kendi içinde dahi ayrımcılığa tabi tutulan bu duruma son verilerek tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesine ilişkin olarak Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuruda bulunduk.

'ÇALIŞMA BARIŞI ZEDELENMEKTEDİR'

Kamudaki değişik istihdam modelleri ücretler ve sosyal haklarda farklılıklar ortaya koymakta bu durumda çalışma barışını zedelemektedir.

Bu nedenle, her ne isim altında olursa olsun sözleşmeli istihdamına son verilmeli, mevcut sözleşmeli personel ise kadroya geçirilmelidir.

Bugüne kadar tüm sözleşmelilerin talep ve beklentilerini dile getiren Türkiye Kamu-Sen onların haklarını her platformda aramaya devam edecektir” dedi.

İşte o yazı:

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler