Anasayfa » Sigortalı » İşçiler 'suda taş pişirerek' eylem yaptı

İşçiler 'suda taş pişirerek' eylem yaptı

İşçiler 'suda taş pişirerek' eylem yaptı

Tarih :
İşçiler 'suda taş pişirerek' eylem yaptı

İşçiler 'suda taş pişirerek' eylem yaptı

Yat Limanı Projesi'nde çalışan ve paralarını alamadıklarını iddia eden 7 işçi, Büyükşehir Belediyesi binası önünde tencerede taş pişirerek eylem yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Yat Limanı Projesi'nde çalışan 7 işçi, 7 aydır paralarını alamadıklarını öne sürerek belediyenin hizmet binası önünde oturma eylemi yaptı. Yanlarında getirdikleri tencereyi tüpün üzerine koyan işçiler, tencerenin içine de taş koyarak taşı suda pişirmeye çalıştı.

İşçilerden Güney Barut, burada işçiler adına yaptığı basın açıklamasında, belediyeden kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ileri sürdü. Projede 100 işçinin çalıştığını ve toplam alacaklarının 264 bin lira olduğunu anlatan Barut, sadaka değil, hakları olan parayı istediklerini ifade etti.

Basın açıklamasının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Güvenlik Müdürü Yahya Barış, işçileri belediye önünden ayrılmaları için uyarıda bulundu. İşçilerin oturdukları yerden kalkmaması üzerine güvenlik görevlileri tenceredeki suyu döktü ve işçileri bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. İşçiler ile güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Güç kullanılarak uzaklaştırılan işçiler, belediyeye ait bir minibüse bindirildi. İşçiler, burada polisin kimlik kontrolünün ardından serbest bırakıldı.

İşçiler, belediye önünde bir süre daha bekledikten sonra ayrıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyenin işçilere herhangi bir borcunun bulunmadığını söyledi. Yat Limanı Projesi'ni ihaleyle özel bir firmanın kazandığını anlatan Özen, bu firmanın da projeyi başka bir taşeron firmaya kiraladığını dile getirdi. Özen, projenin tamamlanmasının ardından belediyenin firmaya parasının verdiğini belirtti.

Firma ya da onun kiraladığı taşeron tarafından işçilere paralarının verilmediğini ileri süren Özen, ''Bu durumdan belediyeyi sorumlu tutmanın anlamı yok. İşçilerin bu duruma düşmesinden dolayı biz de üzüntü duyuyoruz. Ancak bizim olayda küçük bir sorumluluğumuz bile yok'' dedi.

Kaynak:Haber10
Kaynak : SGK Rehberi
20 bin öğrenciye 808 TL müdesi!
49 ilin Emniyet Müdürü değişti
Mağdur olmayın! 440 bin kişinin faturasında var
20 Eylül 2019 tarihli atama kararı yayımlandı
Merkez Bankası'ndan dolar hamlesi
Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Yönetmeliği
20 Eylül 2019'dan önemli gündem başlıkları
Assos'ta 2 bin 200 yıllık aslan heykeli bulundu
Egemen Bağış'ın atama kararnamesi yayımlandı!
Türk Telekom'da flaş gelişme!

Benzer Haberler