Anasayfa » Medya Haberleri » Bakanlık izin verdi: Hafta sonu onlara sokak serbest

Bakanlık izin verdi: Hafta sonu onlara sokak serbest

Bakanlık izin verdi: Hafta sonu onlara sokak serbest

Bakanlık izin verdi: Hafta sonu onlara sokak serbest

Tarih :
Bakanlık izin verdi: Hafta sonu onlara sokak serbest

Muğla'da tatilciler kısıtlamadan muaf tutulacak

Muğla'nın turistik ilçelerinde tatil amaçlı bulunanlar hafta sonu uygulanacak kısmi sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.
Yükseköğretim Kurumları (YKS) sınavlarının yapılacağı 27 Haziran Cumartesi 09.30-15.00 ve 28 Haziran Pazar 09.30-18.30 saatleri arasında 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

TATİLCİLERE İYİ HABER

Muğla'nın turistik ilçelerinde tatil için bulunanlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında plajları kullanıp, turistik ziyaretler gerçekleştirebilecek.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşme yaptıklarını belirtti.

Mete, kentte tatil yapan ziyaretçilerin kısıtlamadan muaf tutulmasını istediklerini ifade ederek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

SOKAĞA ÇIKABİLECEKLER

"Yaptığımız görüşme neticesinde hafta sonu gerçekleşecek YKS sınavından dolayı uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından, turizm beldelerimizdeki tesislerde konaklayan misafirlerin plajlardan yararlanmaları, müze ve ören yerleri gibi turistlik yerleri ziyaret etmeleri, tesislere geliş gidişlerini yapabilmeleri ayrıca bu tesislerde hizmet sunan turizm çalışanlarının sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması kararı, İçişleri Bakanlığımız tarafından alınmıştır. Duyarlılıklarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya turizmcilerimiz ve tatilcilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum."

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler