Anasayfa » Medya Haberleri » PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?

PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?

PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?

Yurt dışına çıkışlarda PCR testi şartı arayan ülkeler için 110 lira karşılığında test yaptırılabilecek. Görevli olarak yurt dışına çıkacak kamu görevlilerinden ise herhangi bir ücret alınmayacak.

Tarih :
PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?
Sağlık Bakanlığından edinilen bilgiye göre, yurt dışına çıkışlarda PCR testi istenen ve bu testi yaptırmak üzere sağlık tesislerine başvuranların işlemlerinin nasıl yapılacağı belirlendi.

PCR testi ücreti belli oldu
Buna göre, yurt dışına çıkmak için gideceği ülke tarafından PCR testi istenmesi nedeniyle test yaptırmak isteyenler, uçak bileti veya varsa görev kağıdını dilekçesine ekleyerek yetkili laboratuvarlara başvurabilecek.

Yetkili laboratuvar listesine, "https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html" adresinden ulaşılabilecek.

PCR testi 110 lira karşılığında yapılabilecek. Görevli olarak yurt dışına çıkacak kamu görevlilerinden ise ücret talep edilmeyecek.

Ücret, "Yurt dışına çıkış-PCR Testi" konusu ile Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi nezdinde bulunan "TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41" IBAN No'lu hesabına yatırılacak. Alınan makbuz daha sonra sağlık tesisine teslim edilecek.

Sağlık tesisi tarafından istenecek belgeler arasında, görev belgesi ve dilekçesi, yurt dışı uçak bileti yer alıyor.

Yurt dışına çıkışlarda gideceği ülke tarafından PCR testi istenen vatandaşlara yapılacak test işlemleri hakkında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, "https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yurt-disi-cikislarinda-test-islemleri.html" adresinden bilgi alınabilecek.

Kaynak : Anadolu Ajansı
25 ilde 'asker uğurlama' yasaklandı
İbrahim Kalın: Sosyal medyanın kapatılması planı yok
Sahip olunan çocuk başına 600 TL maddi yardım!
Gezici anket sonuçlarını açıkladı: Yön değiştirdi...
Kılıçdaroğlu'ndan siyasi parti liderlerine 'kurultay' mektubu
Bakan Selçuk;6 Milyon TL Kaynak Aktardık”
Kurban Bayramı ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?
Son kampanyalarla en ucuz sıfır otomobiller!

Benzer Haberler